- Robert był dobry. Byłem pod wrażeniem – powiedział Loeb, dziewięciokrotny mistrz świata. - Był blisko Seba (Sébastiena Ogiera, który wygrał cały Rajd – przyp. red.) i wykręcił kilka niezłych czasów – mówił o Polaku Loeb.
Na najdłuższym odcinku rajdu Robert Kubica wyprzedził konkurencje o 33 sekundy.
- Wykonał kawał dobrej roboty. Był szybki na wielu etapach i pokazał, że może walczyć z najlepszymi. Ale przecież wszyscy to wiemy o Robercie. Po prostu jest tu jednym z najlepszych kierowców – chwalił Polaka z kolei Sébastien Ogier.
Sam Kubica był zdziwiony swoją jazdą.
- Gdyby ktoś mi powiedział dwa tygodnie temu, że będę w stanie tak szybko jechać, to bym nie uwierzył – mówi Kubica cytowany przez sport.tvn24.pl.
Rajd Monte Carlo to rajd samochodowy organizowany corocznie przez Automobile Club de Monaco. Jego trasa wiedzie przez południowo-wschodnią Francję oraz Księstwo Monako. W tym roku trwał 22 do 25 stycznia.
Była to pierwsza runda Rajdowych Mistrzostw Świata w roku 2015. Rajd został rozegrany na asfalcie i śniegu. Baza imprezy była zlokalizowana we Francji w miejscowości Gap.
Rajd wygrał po raz trzeci w swojej karierze francuski kierowca Sébastien Ogier, przed Finem Jari-Matti Latvalą i Norwegiem Andreasem Mikkelsennem, wszyscy trzej kierowali samochodami Volkswagen Polo R WRC.
Najwięcej odcinków specjalnych - pięć - wygrał Francuz Sébastien Loeb, prowadził on w rajdzie do szóstego OS-u włącznie. Jedyny startujący Polak - Robert Kubica - rajdu nie ukończył. Po finiszu na przedostatnim OS-ie miał awarię hamulców w wyniku czego rozbił swoje auto.
Mimo wszystko był to i tak jeden z jego najlepszych występów. Wygrał w pięknym stylu cztery OS-y, a na dwóch innych zajmował drugie miejsce. Dziewiąty OS został odwołany przez delegata FIA do spraw bezpieczeństwa z powodu zbyt dużej liczby kibiców na trasie odcinka, którzy stali w niebezpiecznych miejscach.
"Loeb i Ogier chwalą tempo Kubicy"
