Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Polska

Skargi na Michnika do KRRiTV

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji otrzymała cztery skargi na ostatni odcinek programu publicystycznego TVP2 „Tomasz Lis na żywo” z udziałem Adama Michnika.

Autor:

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji otrzymała cztery skargi na ostatni odcinek programu publicystycznego TVP2 „Tomasz Lis na żywo” z udziałem Adama Michnika. Widzowie skarżyli się na publiczne palenie e-papierosa przez naczelnego „Gazety Wyborczej” - informuje portal Wirtualnemedia.pl.

Po emisji odcinka „Tomasz Lis na żywo” do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęły cztery skargi dotyczące palenia e-papierosa przez Michnika w studiu TVP2. - Zgodnie z procedurą KRRiT zwróci się do nadawcy o przesłanie audycji, po jej analizie odniesie się do zarzutów podnoszonych w skargach - powiedziała portalowi Wirtualnemedia.pl Katarzyna Twardowska, rzecznik prasowa KRRiT.

Ustawa o radiofonii i telewizji zakazuje nadawania przekazu handlowego produktów imitujących wyroby lub rekwizyty tytoniowe oraz symboli związanych z używaniem tytoniu. Zakaz ten jest regulowany przez ustawę o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, która - w art. 8 - zabrania reklamowania i promocji tychże produktów m.in. w telewizji. Dalsze działania KRRiT uzależnione są od decyzji organu w sprawie złożonych przez widzów zażaleń.

 

Autor:

Źródło: wirtualnemedia.pl,niezalezna.pl

Wesprzyj niezależne media

W czasach ataków na wolność słowa i niezależność dziennikarską, Twoje wsparcie jest kluczowe. Pomóż nam zachować niezależność i kontynuować rzetelne informowanie.

* Pola wymagane