Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Polska

Polacy bawią się w policjantów

Kierowcy dostali niedawno możliwość zawiadomienia policji o popełnionym wykroczeniu w ruchu drogowym poprzez pocztę e-mail. I korzystają z tego.

Autor:

Kierowcy dostali niedawno możliwość zawiadomienia policji o popełnionym wykroczeniu w ruchu drogowym poprzez pocztę e-mail. I korzystają z tego. „W ciągu kilku miesięcy do policji wpłynęło blisko 2,7 tys. donosów (filmów, zdjęć) na łamiących przepisy" – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”. Najwięcej takich zgłoszeń było w województwach śląskim, pomorskim i mazowieckim.

W sierpniu w każdej jednostce wojewódzkiej powstała nowa komórka zajmująca się analizowaniem przesłanych przez internautów zgłoszeń dotyczących łamania przepisów ruchu drogowego. Wcieleni do niej zostali policjanci z ruchu drogowego, kryminalni, analitycy i spece od walki z cyberprzestępczością.

Najwięcej zgłoszeń było w Katowicach – 550, w pomorskim – 330, mazowieckim (Warszawa – 253, Radom – 68), kujawsko-pomorskim – 249.

Najczęściej chodzi o parkowanie w złym miejscu, bądź tamowanie ruchu. Zdarza się i tak, że autor nagrania wycofuje się ze swojego donosu.

- Niejednokrotnie osoby zgłaszające naruszenia wycofują zawiadomienia z chwilą otrzymania informacji o konieczności przesłuchania w charakterze świadka wykroczenia, np. odmawiając wskazania, kiedy bądź w jakich okolicznościach doszło do łamania przepisów, które zostały zarejestrowane na filmach i zdjęciach – przyznaje w rozmowie z „DGP” Elżbieta Znachowska z Komendy Wojewódzkiej w Krakowie.

Autor:

Źródło: niezalezna.pl,Dziennik Gazeta Prawna

NAJNOWSZE Polska