Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Polska

Wielka korupcja w Soczi

Jeden z liderów antykremlowskiej opozycji Aleksiej Nawalny uruchomił w poniedziałek stronę internetową z informacjami na temat nieprawidłowości i przypadków korupcji, do których miało dochodzi

Autor:

Jeden z liderów antykremlowskiej opozycji Aleksiej Nawalny uruchomił w poniedziałek stronę internetową z informacjami na temat nieprawidłowości i przypadków korupcji, do których miało dochodzić podczas przygotowań do zimowej olimpiady w Soczi.

Na stronie publikowane są wyniki śledztw prowadzonych przez samego Nawalnego, analizy aktywistów oraz publikacje prasowe pokazujące przypadki korupcji, nadużyć oraz marnotrawienia publicznych funduszy. Można tam również znaleźć infografiki przedstawiające m.in. struktury finansowania igrzysk oraz listy oligarchów i przedstawicieli rosyjskiego biznesu, którzy najwięcej zarobili na przygotowaniach do olimpiady.

- Sportowcy nie są jedynymi zawodnikami uczestniczącymi w igrzyskach w Soczi. Urzędniczy i biznesmeni także biorą udział w olimpiadzie, którą zamienili na źródło zysku - czytamy na stronie sochi.fbk.info.

Witryna zawiera także listę obiektów sportowych i inwestycji, które powstały na rozpoczynającą się 7 lutego olimpiadę. Na stronie są także opisy historii ich powstania oraz zestawienie kosztów budowy.

Z oficjalnych informacji wynika, że na zimową olimpiadę Rosja wydała do tej pory już około 51 mld dolarów, czyniąc tym samym igrzyska w Soczi najdroższymi w historii zimowych zmagań.

Autor:

Źródło: niezalezna.pl,PAP

Wesprzyj niezależne media

W czasach ataków na wolność słowa i niezależność dziennikarską, Twoje wsparcie jest kluczowe. Pomóż nam zachować niezależność i kontynuować rzetelne informowanie.

* Pola wymagane