Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Polska

15 ofiar drugiego wybuchu w Wołgogradzie

Wybuch, do którego doszło dziś w trolejbusie w Wołgogradzie na południu Rosji zabił 15 osób - informuje agencja Interfax.

Autor:

Wybuch, do którego doszło dziś w trolejbusie w Wołgogradzie na południu Rosji zabił 15 osób - informuje agencja Interfax.

Co najmniej 15 osób zginęło, a 23 zostały ranne w poniedziałek w zamachu bombowym w Wołgogradzie - podały regionalne władze. To drugi atak terrorystyczny w tym mieście w ciągu dwóch dni. Tym razem ładunek wybuchowy zdetonowano w trolejbusie. Do zamachu doszło w dzielnicy Dzierżyńskiej, w centrum miasta. Eksplozja nastąpiła w porannych godzinach szczytu.

Wszczęto już śledztwo w sprawie zamachu terrorystycznego - poinformował rzecznik Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej. - Wszczęto śledztwo w sprawie ataku terrorystycznego oraz przemytu broni - przekazał Władimir Markin.

Dzień wcześniej w samobójczym zamachu bombowym na dworcu w tym mieście, położonym na południowym zachodzie Rosji, zginęło 16 osób.

Autor:

Źródło: PAP,niezalezna.pl

Wesprzyj niezależne media

Ten materiał powstał dzięki wsparciu Czytelników. Pomóż nam pisać dalej