- Zgodnie z decyzją sądu zostaną przetransportowani do obozu, który przygotowany został przez władze Moskwy na prośbę Ministerstwa Spraw Wewnętrznych – mówi pracownik biura rzecznika prasowego moskiewskiej policji.
- Tymczasowy obóz dla nielegalnych imigrantów powstanie w północno-wschodniej Moskwie, w rejonie Goljanowo – informują przedstawiciele Zarządu Głównego Ministerstwa Spraw Nadzwyczajnych. Będą dostawać tam wodę, kaszę i suchą rację żywnościową.
Imigranci przebywają obecnie na policyjnych komisariatach. Nielegalni wietnamscy pracownicy zostali zatrzymani wokół magazynów w moskiewskim rejonie Goljanowo podczas policyjnej obławy 31 lipca.
Według szefa rosyjskiej Federalnej Służby Migracyjnej Konstantyna Romodanowskiego, w Rosji przebywa około trzech milionów osób, które nie mają pozwolenia na pobyt i pracują nielegalnie.