Drastyczne zdjęcia wciąż w sieci
Prokuratura otrzymała z Rosji odpowiedź na wniosek o pomoc prawną w sprawie śledztwa dotyczącego zamieszczenia w internecie zdjęć ofiar katastrofy smoleńskiej - dowiedział się "Nasz Dziennik". Drastyczne zdjęcia, które opublikował bloger Gorjani
Autor: Marek Nowicki
"Strona rosyjska odpowiedziała na nasz wniosek przesłany w listopadzie zeszłego roku" - przyznaje prok. Renata Mazur, rzecznik prasowy prokuratury Warszawa-Praga. Śledczy na razie nie informują, czy Rosjanie zrealizowali w pełni polskie oczekiwania.
"Chodzi o ustalenie domen, numerów IP i usunięcie treści znajdujących się na serwerach, jeśli to nie jest sprzeczne z przepisami danego państwa, oraz zabezpieczenie tych treści na potrzeby materiału dowodowego" - wyliczała w listopadzie prokurator Mazur.
Analogiczne wnioski o pomoc prawną zostały przesłane do USA i Niemiec, ale dotąd nie uzyskano żadnej odpowiedzi. Wystąpiono już z prośbami o przyspieszenie ich realizacji. Mazur zapewnia, że śledztwo jest intensywnie prowadzone.
Autor: Marek Nowicki
Źródło: PAP,niezalezna.pl,Nasz Dziennik