Na Niezalezna.pl opublikowaliśmy dziś tekst Tomasza Łysiaka o tym, co dzieje się wokół profesora Stanisława Żerko (zachęcamy do przeczytania tutaj). Bardzo streszczając, nadzorujący Instytut Zachodni Jakub Stefaniak miał wydać polecenie szefowi Instytutu, by "zrobić porządek" z prof. Żerko. Peeselowskiemu Stefaniakowi nie podobają się wpisy na prywatnym koncie Żerki. Profesor zamieścił szereg pytań, na które nie dostał odpowiedzi. Dostał za to pismo z Instytutu Zachodniego i 14 dni na odpowiedź na zarzuty.
Niestety okazuje się, że rozmowy z Jakubem Stefaniakiem (jest on też zastępcą szefa kancelarii premiera Tuska), nie poprowadzi za bardzo... nikt. Stefaniak w iście szaleńczym tempie zaczął blokować nie tylko tych, którzy pisali jakiekolwiek komentarze, ale także za samo podanie dalej któregokolwiek wpisu prof. Żerki.
Blokady lecą także za przypomnienie, że Stefaniak czterokrotnie próbował dostać się do Sejmu i za każdym razem przegrał, a także za przypominanie jego własnych wpisów.
Hej, Panie Ministrze @Stefaniak__, to prawda napisana przez Pana Profesora @StZerko tak zabolała, że blokuje Pan dziś połowę Xa? 🙃
— Sebastian Meitz (@MeitzPL) December 27, 2025
Doskonały sposób na komunikację z Polkami i Polakami. A wystarczyło nie donosić.
Powodzenia w kolejnych wyborach. Kiedyś musi się udać! 😂 https://t.co/8OyaSinW46 pic.twitter.com/pXIpAgVuE3
Mnie zbanował za przypomnienie wpisu 🍉 pic.twitter.com/9lldJXnOBk
— Piotr (@Piotr57663004) December 27, 2025
To jakiś dzieciuch jest. I na siłę próbuje zaistnieć. pic.twitter.com/N9JTFszFlx
— Piotr Rybak vel dr Kildare (@dr_kildare58) December 27, 2025
Wpis podajesz, bana dostajesz 🤡 pic.twitter.com/xl0Ji3geQZ
— Marcin W (@Marcin__W) December 27, 2025
Jedzie z wszystkimi 😎 pic.twitter.com/bv3BKCuDLM
— Kasia🇵🇱 (@Kasia1407new) December 27, 2025
Kabel @Stefaniak__ właśnie mnie zbanował za podanie poniższego tłita profesora @StZerko. https://t.co/HIcwxFpEnZ pic.twitter.com/jsZRw3K6QD
— Zygfryd Czaban (@CDzwoni) December 27, 2025
Będę wdzięczny za upowszechnienie tego wpisu. Zależy mi na dalszej pracy w Instytucie Zachodnim, a czemu zdaje się @Stefaniak__ chciałby położyć kres. Otóż nie pójdzie wam tak łatwo, są jeszcze jakieś niezależne sądy w Rzeczypospolitej. https://t.co/gQUjDl5sRf
— Konto prywatne, niewyrażające stanowiska IZ! (@StZerko) December 26, 2025