Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Reklama
Polityka

Trzaskowski – „obrońca, ambasador i realizator Zielonego Ładu”. Przypomniano kilka wypowiedzi [WIDEO]

- Rafał jednak nie taki zielony w temacie zielonego ładu... W końcu sam go negocjował - wskazał na portalu X Mateusz Morawiecki, były premier. Polityk dołączył do swojego wpisu nagranie, w którym przypomniano szereg wypowiedzi Rafała Trzasowskiego odnośnie Zielonego Ładu.

mm

Kto aktywnie działał na rzecz wprowadzenia Zielonego Ładu? "Przed Wami Rafał Trzaskowski"

Mateusz Morawiecki, poseł PiS, były premier, opublikował na portalu X nagranie, w którym przypomniano, "kto naprawdę odpowiada za Zielony Ład". 

Reklama

"Głosowanie w Parlamencie europejskim to jedno, ale po drugiej stronie medalu kryją się ci, którzy aktywnie działali na rzecz wprowadzenia Zielonego Ładu. A wśród nich sprawozdawca Zielonego Ładu w Komitecie Regionów i minister, który negocjował pierwsze porozumienie klimatyczne, godząc się na cele unijne. Szanowni Państwo, przed Wami Rafał Trzaskowski"

– wskazano na nagraniu.

Trzaskowski -  "Obrońca, ambasador i realizator Zielonego Ładu"

Następnie przypomniano różne wypowiedzi Trzaskowskiego odnoszące się do Zielonego Ładu:

  • „Ja jestem sprawozdawcą Zielonego Ładu w Komitecie Regionów. Naprawdę się na tym znam. Jako minister spraw europejskich negocjowałem pierwsze porozumienie klimatyczne, gdzie zgodziliśmy się na cele unijne”,
  • „Proszę Państwa, właśnie łączyłem się w Komitecie Regionów z innymi regionami w Europie, z innymi burmistrzami, innymi prezydentami, żeby rozmawiać o Europejskim Zielonym Ładzie. To jest jeden z najważniejszych naszych priorytetów",
  • "W ostatnich miesiącach było wiele wątpliwości i niejasności wobec Zielonego Ładu. Zielony Ład jest ważny, bo chcemy walczyć ze zmianami klimatu".

Lektor na końcu nagrania podsumowuje: "Obrońca, ambasador i realizator Zielonego Ładu. Takiej właśnie polityki możemy się po nim spodziewać". 

Zielony Ład

Europejski Zielony Ład to pakiet inicjatyw politycznych, którego celem jest skierowanie UE na drogę transformacji ekologicznej, a ostatecznie – osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2050 r. Pakiet obejmuje inicjatywy w ściśle powiązanych ze sobą obszarach, np. klimatu, środowiska, energii, transportu, przemysłu, rolnictwa oraz zrównoważonego finansowania.

Szefowa KE Ursula von der Leyen w listopadzie ub.r. podczas debaty w Parlamencie Europejskim poprzedzającym głosowanie nad powołaniem jej na kolejną kadencję, jasno zadeklarowała, że nie zrezygnuje z działań na rzecz "ochrony klimatu". 

"Chcę jasno powiedzieć: musimy i będziemy trzymać się celów Europejskiego Zielonego Ładu. Ale jeśli chcemy odnieść sukces w tej transformacji, musimy być zręczniejsi"

– zaznaczyła.

mm

Reklama