PODMIANA - Przestają wierzyć w Trzaskowskiego » CZYTAJ TERAZ »

Sprawdzian wiarygodności dla Tuska. Jest plan zapisu dot. paktu migracyjnego w konstytucji RP

Stowarzyszenie "Prawnicy dla Polski" mówi "sprawdzam" Donaldowi Tuskowi i jego administracji w kontekście paktu migracyjnego. "Apelujemy zarówno do koalicji rządzącej, jak i ugrupowań opozycyjnych, by deklaracjom bezzwłocznie dali konkretny wyraz w wiążącym wszystkich Polaków najwyższym akcie prawnym i wprowadzili do Konstytucji RP stosowne zmiany mające charakter gwarancyjny" - zaproponowano.

nielegalni imigranci
nielegalni imigranci
Irish Defence Forces, CC BY 2.0 <https://creativecommons.org/licenses/by/2.0> - Wikimedia Commons

Podczas wspólnej konferencji z Ursulą von der Leyen w piątek, Donald Tusk zwrócił się do szefów MSWiA oraz resortu sprawiedliwości, aby przedstawili szybki plan natychmiastowej reakcji na przestępczość zorganizowaną w wykonaniu obcokrajowców. Dodał, że każdy, kto w sposób brutalny narusza prawo, będzie deportowany z Polski.

- Cieszę się, że moja argumentacja znalazła słuch i zrozumienie, że Polska nie będzie implementowała paktu migracyjnego w sposób, który by spowodował dodatkowe kwoty imigrantów w Polsce - powiedział Tusk. Podkreślił, że Polska przyjęła 2 mln uchodźców z Ukrainy.

Choć rząd Tuska stara się przekonywać, że nie będzie realizował założeń paktu migracyjnego, to przeczą temu m.in. stanowiska Komisji Europejskiej o braku możliwości wyłączenia państwa z przyjętych procedur - "relokuj lub płać". Co więcej, polityk PiS, Michał Moskal dotarł do dokumentu, z którego wynika, że na polecenie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji przygotowywany jest Krajowy Plan Kryzysowy w zakresie recepcji i azylu migrantów/

PdP: Próba przymuszenia RP

Do sprawy paktu migracyjnego i wynikającego z niego konsekwencji odnieśli także przedstawiciele Stowarzyszenia "Prawnicy dla Polski".

"Uważamy, że jest to próba pozatraktatowego przymuszenia Rzeczypospolitej Polskiej do prowadzenia niezgodnej z wolą Suwerena polityki migracyjnej. Polacy swojemu stanowisku dali wyraz w referendum, które - jakkolwiek niewiążące z powodów frekwencyjnych - zdecydowanie ujawniło oczywisty sprzeciw społeczeństwa"

- zwraca uwagę Stowarzyszenie w przyjętej uchwale.

Prawnicy dla Polski wskazują, że na zachodzie Europy "nadreprezentacja nielegalnych imigrantów przybyłych w szczególności z państw Afryki i Bliskiego Wschodu w przestępstwach na tle seksualnym, przeciwko życiu i zdrowi, w tym z użyciem niebezpiecznych narzędzi jest wręcz zatrważająca".

Sprawdzian dla Tuska

Stowarzyszenie mówi "sprawdzam" Donaldowi Tuskowi, który "zapewnił  że Rzeczpospolita Polska nie przyjmie imigrantów w ramach mechanizmu relokacji, ani nie spełni alternatywnych finansowych zobowiązań wobec Unii Europejskiej".

"W związku z powyższym apelujemy zarówno do koalicji rządzącej, jak i ugrupowań opozycyjnych, by deklaracjom tym bezzwłocznie dali konkretny wyraz w wiążącym wszystkich Polaków najwyższym akcie prawnym i wprowadzili do Konstytucji RP stosowne zmiany mające charakter gwarancyjny. Byłby to test wiarygodności i odpowiedzialności za nasze Państwo"

- wskazuje Stowarzyszenie PdP.

Zaproponowano nawet możliwą treść przepisu, jaki mógłby znaleźć się w ustawie zasadniczej.

„Zagraniczna populacja nie może być przesiedlana w ramach relokacji z innych państw na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej. Dotyczy to osób, które przybędą na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej z państwa, w którym nie były prześladowane lub zagrożone prześladowaniem, chyba, że chodzi o osoby polskiego pochodzenia”.

 



Źródło: niezalezna.pl

#pakt migracyjny #migranci

dm