"Ustawa jest gotowa, dzisiaj uruchamiamy całą procedurę" - powiedział Siemoniak w piątek rano w TVN24. Jak zaznaczył, projekt przejdzie procedurę wewnątrz rządu, trafi m.in. do konsultacji międzyresortowych. Po zakończeniu pracy w rządzie projekt ustawy trafi do Sejmu.
"Spodziewam się, że przed wakacjami projekt zostanie uchwalony"
– powiedział Siemoniak.
Siemoniak, zapowiadając wcześniej przygotowanie tego projektu, narzekał na rzekomy zły wizerunek jednostki. "Wiem, że w tej służbie są uczciwe osoby, ale nie może być tak, że jedna ze służb w Polsce kojarzy się tylko z problemami, aferami, awanturami i dziwnymi działaniami" - mówił w styczniu w TOK FM.
Likwidacja CBA
Likwidacja CBA od dawna jest jednym z priorytetów Platformy Obywatelskiej. Jest to na tyle istotne dla ugrupowania, że punkt temu poświęcony - w przeciwieństwie np. do kwoty wolnej od podatku do 60 tys. zł - został wpisany do umowy koalicyjnej.
Przypomnijmy, że zaraz po ogłoszeniu tego postulatu, mocno zareagował na niego - były już - szef jednostki. Płk. Andrzej Stróżny wskazał, że likwidacja CBA będzie niosła za sobą fatalne konsekwencje. Możliwe, że nie tylko dla Polski i Polaków.
"Sytuacja ta (likwidacja CBA), jeśli zostanie sfinalizowana, może stworzyć precedens i zachęcić polityków innych krajów do podjęcia prób ustąpienia lub wprowadzenia głębokich zmian także w innych instytucjach antykorupcyjnych. Instytucje, które powstały w celu kontrolowania osób pełniących najwyższe funkcje kierownicze. Może to skierować nas z powrotem na ścieżkę, po której korupcja będzie kroczyć zdecydowanymi i pewnymi krokami. Mogłoby to osłabić całą Unię Europejską i zatrzymać rozwój, na który wszyscy tak ciężko pracowaliśmy i do którego z taką pewnością dążyliśmy. Cofnięcie wszystkie nasze wspólne wysiłki"
– pisał w połowie listopada w liście do partnerskich służb antykorupcyjnych w UE Sróżny.
 
                        
        
        
        
         
            
            
           
            
            
           
            
            
           
                         
                         
                        !["Głęboka zależność" posła PSL. Ozdoba kpi: Działa w zorganizowanej grupie przestępczej [ZOBACZ]](https://files.niezalezna.tech/images/upload/2025/10/30/n_71d00f12dbdef38386e6b9aa55d1c8ee6fc5870acbdfd31a77db4b769bdeab45_c.jpg?r=1,1) 
             
            ![Ścigają polityków PiS za działania zgodne z prawem. Przyznał to sam Wawrykiewicz [WIDEO]](https://files.niezalezna.tech/images/upload/2025/10/30/n_48ae91e889b635d3eb9dc2bb120a47c502b21b77f0fb5f138f12e0e8bdedddc2_c.jpg?r=1,1) 
             
             
             
             
            