W debacie, organizowanej przez Radio Gdańsk i Polskie Radio 24, w siedzibie tej pierwszej stacji, uczestniczyło czworo z sześciu kandydatów na prezydenta Gdańska: prawnik i działacz Prawa i Sprawiedliwości Kacper Płażyński (Zjednoczona Prawica), ekonomistka Elżbieta Jachlewska (Lepszy Gdańsk), anglista prof. Andrzej Ceynowa (Sojusz Lewicy Demokratycznej) oraz przedsiębiorca Jacek Hołubowski (komitet Gdańsk Tworzą Mieszkańcy, współorganizowany przez wyrzuconego z PiS radnego Gdańska Łukasza Hamadyka).
W debacie nie wzięli natomiast udziału: sprawujący od 20 lat funkcję prezydenta Gdańska Paweł Adamowicz (kandydat bezpartyjny z komitetu "Wszystko dla Gdańska") oraz kandydat Koalicji Obywatelskiej, europoseł PO Jarosław Wałęsa.
Kandydaci podjęli wówczas tematy transportu publicznego, relacji władz miasta z deweloperami, mieszkań komunalnych oraz finansów miasta.
Co robi dziś Adamowicz? Apeluje o zorganizowanie debaty wyborczej...
Starający się o reelekcję obecny prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz zaapelował do Uniwersytetu Gdańskiego o zorganizowanie debaty wyborczej. Zapowiedział też, że będzie pozywał w trybie wyborczym polityków używających w kampanii wyborczej „wyraźnych kłamstw”.
Swój apel dotyczący debaty Adamowicz wygłosił na konferencji prasowej zorganizowanej dziś w Gdańsku.
Istotą demokracji jest debata, wymiana myśli. Wyborcy, mieszkańcy mają prawo, a nawet to jest nasz obowiązek jako kandydatów, by poznali nasze poglądy, nasze wizje Gdańska
– powiedział Adamowicz.
„Dlatego zwracam się z apelem do środowisk akademickich, do Uniwersytetu Gdańskiego, o zorganizowanie na neutralnym gruncie debaty, w której - mam nadzieję, nikt z kandydatów na prezydenta miasta Gdańska nie odmówi uczestnictwa” – powiedział Adamowicz. Jego sztab wyborczy zapowiedział wysłanie stosownych listów do władz uczelni i kandydatów.
Źródło: niezalezna.pl, PAP
#Adamowicz #debata #Gdańsk #prezydent
Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
redakcja