W skład RDS ze strony społecznej wchodzą przedstawiciele związków zawodowych i organizacji pracodawców, stronę rządową reprezentują wskazani członkowie rządu, przedstawiciele ministra pracy i ministra finansów. Funkcję przewodniczącego Rady pełnią rotacyjnie przez rok przedstawiciele każdej ze stron – związkowców, pracodawców i rządu.
Do Rady Dialogu Społecznego powołani zostali dziś:
- Agnieszka Dziemianowicz-Bąk (minister rodziny, pracy i polityki społecznej)
- Andrzej Domański (minister finansów)
- Barbara Nowacka (minister edukacji)
- Dariusz Wieczorek (minister nauki)
- Krzysztof Hetman (minister rozwoju i technologii)
- Dariusz Klimczak (minister infrastruktury)
- Izabela Leszczyna (minister zdrowia)
- Marzena Okła-Drewnowicz (minister ds. polityki senioralnej)
- Katarzyna Kotula (minister ds. równości)
- Hanna Majszczyk (podsekretarz stanu w ministerstwie finansów, przedstawiciel ministra finansów)
- Sebastian Gajewski (podsekretarz stanu w ministerstwie rodziny, pracy i polityki społecznej, przedstawiciel ministra pracy odpowiedzialny za dialog społeczny)
Do tego grona dołączą także Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz, Borys Budka, Paulina Hennig-Kloska i Marcin Kierwiński, którzy nie byli obecni w dniu dzisiejszym.
Cieszę się, że Rada zyskuje (...) nowy impuls do pracy. Cieszę się, że będziecie mogli państwo zasiąść do tego, by dyskutować o najważniejszych dla Polski sprawach, o sprawach najważniejszych dla naszego społeczeństwa i naszej gospodarki, dla dalszego rozwoju Polski (...). Gratuluję wszystkim państwu tych nominacji, dziękuję za obecność i życzę owocnej pracy
– zwrócił się do ministrów prezydent.
Powołana na mocy ustawy z 27 sierpnia 2015 r. Rada Dialogu Społecznego jako forum trójstronnej współpracy zastąpiła Trójstronną Komisję ds. Społeczno-Gospodarczych.
#NaŻywo | Uroczystość powołania przez Prezydenta RP przedstawicieli rządu w skład Rady Dialogu Społecznego https://t.co/lNDmcTPDea
— Kancelaria Prezydenta (@prezydentpl) January 30, 2024