Spotkanie w Pałacu Prezydenckim z okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami
W poniedziałek w Pałacu Prezydenckim prezydent Andrzej Duda wraz z Pierwszą Damą wzięli udział w spotkaniu z okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami, który przypada 3 grudnia. Prezydent w trakcie wydarzenia wręczył odznaczenia państwowe.
"Chodzi o to, żeby każdy człowiek w społeczeństwie czuł się dobrze, aby każdy człowiek mógł się zrealizować, aby każdy człowiek był zrealizowany, aby każdy człowiek mógł osiągnąć to, czego pragnie w największym możliwym poczuciu samodzielności swojego osiągnięcia"
– wymieniał.
Podziękował odznaczonym za to, że realizują dostępność na bardzo różnych jej polach. Wskazał, że przyczyniają się do tego, aby osoby, które mają niepełnosprawności, mogły funkcjonować normalnie w społeczeństwie, mogły realizować swoje marzenia, ambicje, zdolności.
"To bardzo ważne abyśmy wszyscy byli równi w tych możliwościach samorealizowania się"
– wskazał.
Prezydent przedstawił, jak wygląda nowoczesne państwo. Jak tłumaczył, pozwala ono zrealizować się w jak największym stopniu każdemu. Zaznaczył, że jest to państwo, w którym każdy czuje się równy i jednakowo samodzielny oraz każdy czuje się podmiotowo doceniony.
#NaŻywo | Spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami [Sygnał udostępniony przez TVP INFO] https://t.co/IuL8bPzJHH
— Kancelaria Prezydenta (@prezydentpl) November 27, 2023
 
                        
        
        
        
         
            
            
           
                         
                         
                         
             
             
             
            !["Głęboka zależność" posła PSL. Ozdoba kpi: Działa w zorganizowanej grupie przestępczej [ZOBACZ]](https://files.niezalezna.tech/images/upload/2025/10/30/n_71d00f12dbdef38386e6b9aa55d1c8ee6fc5870acbdfd31a77db4b769bdeab45_c.jpg?r=1,1) 
             
            ![Ścigają polityków PiS za działania zgodne z prawem. Przyznał to sam Wawrykiewicz [WIDEO]](https://files.niezalezna.tech/images/upload/2025/10/30/n_48ae91e889b635d3eb9dc2bb120a47c502b21b77f0fb5f138f12e0e8bdedddc2_c.jpg?r=1,1) 
            