Tajemnice sędziego, agenta Łukaszenki » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Powstał „Zespół Pracy dla Polski”. Morawiecki: Musimy poszukiwać nowych ścieżek rozwoju

Wypracowanie zrębów programowych na najbliższe lata, plany na kolejne lata oraz analizę bieżących działań rządu Donalda Tuska zapowiedział były premier Mateusz Morawiecki w ramach powstałego dziś Zespołu Pracy dla Polski. Dzisiejsza dyskusja dotyczyć ma idei Centralnego Portu Komunikacyjnego. Wśród planów, które chcą opracowywać politycy byłej Zjednoczonej Prawicy wraz z ekspertami są m.in. pomysły na wsparcie małych i średnich przedsiębiorców.

Mateusz Morawiecki
printscreen - Telewizja Republika

Były premier przedstawił pokrótce czym ma być "Zespół Pracy dla Polski". "Mamy pewne przekonanie, że pewne trendy bardzo szybko się zmieniają. Że prawidła geopolityki, prawidła makroekonomiczne też ulegają bardzo szybkiej zmianie i ponieważ żyjemy w czasach geopolitycznego przełomu, przełomu technologicznemu, mam przekonanie, że musimy poszukiwać nowych ścieżek rozwoju dla Polski. Tu i teraz, na tym etapie rozwoju, na którym się znajdujemy" - mówił. 

Dodał, że grupie "marzy się", by dyskusja na ten temat była możliwa także z politykami z innych opcji. 

Dlatego przyświecają nam trzy główne cele. Po pierwsze wypracowywanie zrębów programowych na bazie tego, co zaproponowaliśmy kilka miesięcy temu. Ale także poszukiwanie nowych dróg, które będą interesujące dla społeczeństwa pełnego ambicji i aspiracji

– powiedział Mateusz Morawiecki.

Proponowana przez zespół dyskusja ma być bardzo szeroka i, co ciekawe, dotyczyć ma szczególnie małych i średnich przedsiębiorców. To w tej kwestii ostatnio prezes PiS Jarosław Kaczyński posypywał głowę popiołem i przepraszał za zaniedbania jego formacji politycznej w minionych latach. 

Drugi (cel) to ambicja, by ten Zespół Pracy dla Polski był zespołem wolnej myśli. Który dopuszcza różne myśli i rozwiązania w obszarach, których nie jesteśmy w stanie teraz nawet przewidzieć, czy sobie wyobrazić. Część debat w następnych tygodniach mamy zaplanowane, ale też zostawiamy agendę częściowo otwartą, by inni mogli również proponować swoje tematy

– tłumaczył Morawiecki.

Do udziału zaprosił organizacje pozarządowe, think-tanki, ekspertów i zwykłych obywateli, którzy chcieliby się podzielić swoimi pomysłami.

Trzeci obszar to obszar analizy tego, co dzieje się wokół nas. Co obecnie rządzący będą nam proponować w swoich pomysłach gospodarczych. Tego, co powinni zaproponować społeczeństwu w ślad za swoimi obietnicami wyborczymi

– dodał były premier.

Jak zaznaczył Mateusz Morawiecki, pierwszy punkt dotyczył bliskiej przyszłości, drugi dalekiej przyszłości, a trzeci teraźniejszości. Dzisiejsza dyskusja dotyczyć ma Centralnego Portu Komunikacyjnego. 


Oglądaj Telewizję Republika na żywo:

 Źródło: niezalezna.pl, Telewizja Republika

 

#Zespół Pracy dla Polski #Mateusz Morawiecki #cpk

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo