10 wtop „czystej wody”, czyli rok z nielegalną TVP » Czytaj więcej w GP!

W obronie polskich lasów! Pierwsze czytanie obywatelskiego projektu ustawy. "Trzeba bić na alarm"

Podczas piątkowych obrad Sejmu odbyło się pierwsze czytanie obywatelskiego projektu nowelizacji ustawy o lasach, przygotowanego przy wsparciu Suwerennej Polski. Była to okazja do dyskusji o stanie polskich lasów, które - jak zapewniano z sejmowej mównicy - są w dobrej kondycji.

Pierwsze czytanie za nami
Pierwsze czytanie za nami
Twitter.com

W styczniu br. Komisja Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności Parlamentu Europejskiego wydała pozytywną opinię ws. zmiany traktatów, która przeniosłaby leśnictwo z kompetencji krajowych do tzw. kompetencji dzielonych między UE a państwa członkowskie. Do zmiany traktatów konieczna jest jednomyślna zgoda wszystkich państw Wspólnoty. 

W obronie lasów wystąpili obywatele, przygotowując projekt, jaki znacząco wsparli politycy Suwerennej Polski. W ich ocenie, wyłączna kompetencja do kształtowania polityki leśnej należy do Polski. W Sejmie odbyło się pierwsze czytanie projektu.

- Polskie leśnictwo to kilkaset lat doświadczeń, w tym 100 lat doświadczenia jako Lasy Państwowe - mówił rzecznik LP Michał Gzowski. - Polska mebluje dziś całą Europę, a polscy producenci mebli, dzięki najwyższej jakości surowcowi z polskich lasów, wyprzedzają zachodnią konkurencję - podkreślał w Sejmie.

- Trzeba bić na alarm, już na samym wstępie trzeba działać, przestrzegać przed zakusami eurokratów (...) Obronimy polskie lasy! - zapewniał wiceminister sprawiedliwości Michał Woś.

"Lasy są w dobrych rękach i są odpowiedzialnie zarządzane. Stuletnie doświadczenie, znakomicie wykształcona kadra, nowoczesne metody gospodarcze oparte o najnowsze technologie, to nasz własny, polski model leśnictwa" - podkreślił z kolei dyrektor generalny Lasów Państwowych Józef Kubica. Przypomniał, że Polacy chętnie wypoczywają w lasach, a obecny status lasów to gwarancja bezpiecznego poruszania się bez żadnych opłat i ograniczeń.

 



Źródło: niezalezna.pl

#Lasy Państwowe #Suwerenna Polska

mk