Zamach antydemokratyczny. Ryszard Kalisz i postkomunistyczna hydra » CZYTAJ TERAZ »

Zmiany w traktatach UE? Macierewicz wskazał główne zadanie PiS. Jeden z celów dotyczy rządu

W obliczu planów zmiany traktatów UE, trzeba jak najdłużej utrzymać rząd niepodległościowy - stwierdził wiceprezes PiS Antoni Macierewicz w programie "Pilnujmy Polski" w Telewizji Republika. - To rząd będzie decydował na samym końcu tego procesu o tym, czy akceptuje czy nie akceptuje ten kierunek. To ostatecznie będzie tak musiało być rozstrzygnięte - stwierdził.

Antoni Macierewicz
Antoni Macierewicz
Telewizja Republika

Ta sprawa odbiła się szerokim echem w Polsce. W czasie posiedzenia Komisji Spraw Konstytucyjnych (AFCO) Parlamentu Europejskiego przyjęto raport zawierający propozycje zmian w dokumentach założycielskich UE.

Treść dokumentu, uzgodniona przez 5 frakcji w PE: EPL, S&D, Renew, Zielonych i Lewicę, zawiera propozycję 267 zmian w Traktatach (TUE i TFUE). Wśród najważniejszych propozycji znalazły się: eliminacja prawa weta w głosowaniach w Radzie UE w 65 obszarach, euro jako obowiązkowa waluta dla krajów członkowskich, zmiana struktury Komisji Europejskiej oraz masowy transfer kompetencji z poziomu państw członkowskich na poziom UE, m.in. poprzez utworzenie 2 nowych kompetencji wyłącznych UE (art.3 TFUE) oraz znaczne rozszerzenie kompetencji dzielonych (art.4), które obejmowałyby 8 nowych obszarów polityki, m.in. polityki zagranicznej i bezpieczeństwa, ochrony granic, leśnictwa, zdrowia publicznego, obrony cywilnej, przemysłu i edukacji.

W programie "Pilnujmy Polski" na antenie Telewizji Republika o unijnych planach Adrian Stankowski rozmawiał z marszałkiem seniorem Sejmu RP Antonim Macierewiczem.

"To początek procesu. Walec ruszył wcześniej"

- Tak naprawdę trzeba powiedzieć, że to początek procesu. Walec ruszył wcześniej, ale zyskał pewną ocenę, kto jest zwolennikiem likwidacji niepodległości państwa polskiego - stwierdził Macierewicz. 

Postawiono przed nami, jako narodem, zadanie takiego zorganizowania się, żeby do tego nie dopuścić za wszelką cenę. To główne zadanie PiS.

– dodał.

"Narodu polskiego nie zapytano w tej sprawie, to nie było na agendzie kampanii wyborczej" - przypomniał Adrian Stankowski, współprowadzący z marszałkiem seniorem program "Pilnujmy Polski".

- Donalda Tuska nie ma co pytać. To, że to formacja zdradziecka, nie ma wątpliwości. Jeżeli chodzi o PSL, to sprawa poważna. Czekam, jak pan Kosiniak-Kamysz się do tej sprawy ustosunkuje - odpowiedział Macierewicz. 

Macierewicz: Jak najdłużej utrzymać rząd niepodległościowy

Wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości nakreślił plan na najbliższe miesiące, który jego zdaniem powinien zostać przyjęty w Polsce.

Podstawowym działaniem są dwie kwestie: uświadomienie społeczeństwu, przekazanie wiedzy, co jest realizowane przez Niemcy, przez takie formacje, jak te do których należy PSL niestety, ale przede wszystkim partia Donalda Tuska. Drugi element, ten który jest teraz najważniejszy, to kwestia utrzymania rządu niepodległościowego za wszelką cenę, jak najdłużej. To rząd będzie decydował na samym końcu tego procesu o tym, czy akceptuje czy nie akceptuje ten kierunek. To ostatecznie będzie tak musiało być rozstrzygnięte.

– powiedział.

Jak dodał, "jeżeli będziemy mieli rząd polski, niepodległościowy, narodowy", to będziemy jednym z niewielu państw, które będą przeciw planowanym zmianom w Unii Europejskiej.

 



Źródło: Telewizja Republika

#Antoni Macierewicz #Unia Europejska #Traktaty

Michał Kowalczyk