Zamach antydemokratyczny. Ryszard Kalisz i postkomunistyczna hydra » CZYTAJ TERAZ »

Kontrofensywa prawicy. "Gazeta Polska": partia Kaczyńskiego zjednoczona przeciw bezprawiu Tuska

Zamiast iść po utracie władzy w rozsypkę, co często zdarza się w podobnych sytuacjach, PiS zjednoczył się z Suwerenną Polską. Odmłodzenie nastąpiło nie poprzez bunt przeciwko Jarosławowi Kaczyńskiemu, a awans tych posłów, którzy w opozycji obiektywnie wyróżniają się aktywnością. Nikt poważny nie zabrał się za rozbijanie jedności, bo nie chcą tego aktywni zwolennicy PiS, którzy demonstrują na ulicach, mając swoje najważniejsze narzędzie komunikacji – Telewizję Republika. – Po pierwsze – nie płakać, po drugie – konsolidować się. Po trzecie – aktywizować i dynamizować – takie zadania wyznaczył na początek kontrofensywy PiS w ostatnią sobotę Jarosław Kaczyński.

Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński
Prawo i Sprawiedliwość - x.com

PiS wykorzystuje rosnące niezadowolenie społeczne wobec rządu Tuska, który według sondaży traci poparcie. „Polska stanęła przed wyzwaniem, którego nie było od 1989 roku” – mówi Kaczyński, podkreślając, że atakowane są kluczowe dla narodu obszary: „oświata, kultura, Kościół, szanse rozwojowe, w tym finanse publiczne, polskie rolnictwo”. Lider PiS nie zostawia złudzeń: rządzący nie szanują konstytucji, a ich działania przypominają represje z czasów PRL.

Kaczyński podkreśla również, że ataki na Kościół mają na celu „pokazanie, że w Polsce rządzą siły, dla których Kościół nie jest instytucją istotną, narodową”, a ofensywa kulturowa ma „zupełnie zmienić człowieka, jego tożsamość”. W jego ocenie, próba wynarodowienia Polaków i „zduraczenia” społeczeństwa to cel obecnej władzy. W artykule Piotr Lisiewicz przytacza kolejne argumenty Kaczyńskiego, który zwraca uwagę na „dramatyczny brak pomocy dla rolników” i „atak na polskość”.

Jakie są plany PiS na najbliższe miesiące? Kaczyński wskazuje na konieczność konsolidacji wewnętrznej i zbudowania narzędzi do skutecznej walki o władzę: „Musimy rozpocząć proces konsolidacji, najpierw tej wewnętrznej”. Na czele Komitetu Wykonawczego stanął Mariusz Błaszczak, a jego zastępcą został Przemysław Czarnek. „To wzmocnienie naszych działań w centrali, w Sejmie, w okręgach, w internecie” – tłumaczy Kaczyński.

Pełen tekst Piotra Lisiewicza, zawierający szczegółową analizę strategii PiS, znajdziecie w najnowszym numerze „Gazety Polskiej”

 



Źródło: Gazeta Polska, niezalezna.pl

wg