Rzeź dwutygodniowa

O tym, że rządy Platformy chciały de facto oddać Rosjanom pół Polski, oczywiście tylko wtedy, gdyby ci zechcieli ją sobie zbrojnie wziąć, wiemy od dawna.

Teraz za wiedzą powszechną poszły dokumenty – i wrzask, że takie sprawy powinny na zawsze pozostać tajne. Tajemnice to świetna sprawa, zwłaszcza gdy można kogoś oskarżyć, najlepiej zarzucając mu swoje własne przewiny, a gdy napadnięty broni się, że chwila, przecież to ty…. oskarżyć go o ujawnianie sekretów strategicznych. Od 2015 słyszymy, że PiS niszczy armię, naraża na szwank relacje z NATO, skłóca nas ze wszystkimi i wystawia na rosyjskie ataki. Ba, od 2022 doszła do tego jeszcze narracja, że robi to specjalnie. Ostatnio mignęły mi gdzieś wywody niejakiego Radka Owczarka, który tłumaczy, że przywracanie jednostek wojskowych i posterunków policyjnych na ścianie wschodniej to (Czytelniku, usiądź i odstaw napoje lub jedzenie) przygotowanie do wspólnego z Rosjanami ataku na Niemcy. Ten nastąpi, jeśli Trump wygra i wycofa z RFN swoich żołnierzy. Wróćmy jednak do doktryny wojennej z czasów minionych, lecz nieodległych przecież. Ma ona swoich obrońców, którzy tłumaczą nam, że przecież te dwa tygodnie to po to, by wojsko się przegrupowało, a NATO przyszło na pomoc. Świetnie, tylko dziś wiemy, co Ruscy potrafią zrobić przez dwa tygodnie, i śmiem sądzić, że każdy, kto nie jest kompletnym naiwniakiem, wiedział to również wtedy, gdy dokument ten powstawał. Obejrzelibyśmy więc sobie rzeź Pragi 2.0 i rzeź Woli reboot, i sporo gruzu do tego. Na koniec okazałoby się pewnie, że nikomu się już na zgliszcza ruszać nie chce, a my (a raczej ci z nas, którzy mieli szczęście znaleźć się po tej dobrej stronie Wisły) mamy przecież całkiem przyjemny i spory kawałek ziemi, więcej rąk do pracy, ale i gąb do wykarmienia, będziemy więc potrzebować silniejszej i kosztowniejszej protekcji… Dalej to już sobie sami tę radosną pieśń dośpiewajcie.
 

 Źródło: Gazeta Polska

Krzysztof Karnkowski
Wczytuję ocenę...
Komentarze (11)
Anonim 02.10.2023 12:29
Bezczelne typy zydokomuchy ubeki esbeki szpicle ruskie atakuja POLSKI RZAD PIS ze to oni wspolpracowali z zydokomuchem putasem morderca komunistycznym ,banda komunistow na jego postronku co projektuje siebie na innych.Dobrze ze RESET UJAWNIL PRAWDE o WROGACH POLAKOW I POLSKI.Dziekujemy
czyt. 02.10.2023 11:55
Autor nie zwrócił uwagi na jeszcze jeden, kto wie czy nie najważniejszy aspekt sprawy: KTO niby miałby odbijać te zajęte wschodnie tereny? Siły Zbrojne RP na pewno nie, ponieważ ... już by nie istniały :/ Niestety, takie są realia, po kilku tygodniach samotnej walki z dziesięciokrotnie silniejszym wrogiem naszej ówczesnej armii nie ma. A tzw. sojusznicy nie mają dość własnych wojsk lądowych, czołgów, a przede wszystkim WOLI POLITYCZNEJ - by umierać za Warszawę. Lepiej zrobić deal i podzielić się
Anonim 02.10.2023 10:16
Rząd PiS całą Polskę Ukraińcom i się pan nie zająknie?
Anonim 02.10.2023 07:35
Przedmiotowy plan z 2011 r. był dokumentem wykonawczym do Dyrektywy Obronnej prezydenta L. Kaczyńskiego wydanej na podstawie Strategii BN z 2007 r. zatwierdzonej też przez PRP L. Kaczyńskiego na wniosek PRM J. Kaczyńskiego. Skoro rzad ma co do niego zastrzezenia, to czemu przedstawia je dopiero teraz, a nie 8 lat temu?
Anonim 02.10.2023 09:25
Pomyliłeś Kaczyńskiego z Tuskiem LOL
Zobacz wszystkie »
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo