Tajemnice sędziego, agenta Łukaszenki » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Polacy powinni się zbroić

Od ponad dwóch lat za naszą wschodnią granicą trwa brutalna wojna wywołana przez Rosję. Zbrodniarz Władimir Putin wraz ze swoimi ludźmi na Kremlu straszy świat atakami na kraje NATO. Mimo to Polska, której bezpośrednio dotyczą te groźby, jest jednym z najbardziej rozbrojonych państw na świecie. Na 100 mieszkańców naszego kraju przypadają niespełna trzy sztuki broni.

Jednak to statystyka, bo faktycznie ci, którzy posiadają pozwolenie na broń, są też właścicielami kilku, kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu sztuk broni. Grupa tych, którzy mają pistolety lub karabiny, jest więc w naszym kraju bardzo wąska. Nie zmienił tego widocznie atak Rosji na Ukrainę. W 2023 r. – według danych policji – wydano niespełna 41 tys. pozwoleń na broń. Dla porównania trzy lata wcześniej było to ponad 15 tys.

Świadomość z czasów PRL, że broń jest czymś zakazanym, a posiadają ją tylko służby specjalne, mundurowe i wojsko, niestety pokutuje do dziś. To musi się zmienić, a pistolet w szafie pancernej powinien być czymś normalnym, tak jak samochód w garażu.
 

 Źródło: Gazeta Polska Codziennie

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Piotr Nisztor
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo