Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
,Jacek Liziniewicz,
16.09.2020 07:00

No i uciekli

Wczoraj w ramach dyskusji o norkach poszedłem do telewizji wPolsce.pl. Miałem dyskutować na żywo z przedstawicielami tzw. branży. Bardzo się cieszyłem na to spotkanie, bo ciekawiło mnie, czy norkowi eksperci wymyślili jakąś nową argumentację.

Jak się okazało, dziennikarka założonej przez futrzarzy telewizji wSensie.pl Ewa Zajączkowska odmówiła na samym wstępie. Dyrektor stworzonego przez futrzarzy Instytutu Gospodarki Rolnej Jacek Podgórski również odwołał uczestnictwo w rozmowie. Wreszcie trzeci gość, hodowca Daniel Żurek, przerwał rozmowę, bo okazało się, że miał kłopot z zasięgiem komórki. Honoru branży bronił jeszcze poseł Konfederacji Dobromir Sośnierz, który jednak nie ma zbyt wielkiego rozeznania w temacie. Stwierdził m.in., że przemysł kuśnierski nie istnieje w Polsce z uwagi na wysokie podatki. Myślę, że to raczej kwestia popytu na futra, który się skończył w latach 80., niż podatków. Z drugiej strony nie dziwi, że posłowi futrzarze skojarzyli się z podatkami – oni prawie ich nie płacą. W każdym razie żal mi trochę hodowcy Szczepana Wójcika. Nie po to wszak tworzył fasadowy instytut oraz swoje media, żeby ludzie zatrudniani w nich uciekali sprzed kamery.
 

Wesprzyj niezależne media

W czasach ataków na wolność słowa i niezależność dziennikarską, Twoje wsparcie jest kluczowe. Pomóż nam zachować niezależność i kontynuować rzetelne informowanie.

* Pola wymagane