Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
,Leszek Galarowicz
22.06.2023 10:00

Co wolno tęczowym

Środowiska LGBT uparcie skarżą się całemu światu na rzekomą dyskryminację. Fakty temu całkowicie przeczą, o czym świadczy m.in. decyzja gdańskiego sądu, który umorzył sprawę za parodię procesji Bożego Ciała podczas parady LGBT z 2019 r.

Według sądu zachowanie oskarżonych wpisywało się w konwencję parady i nie miało na celu obrazy uczuć religijnych, a obrzędy takie jak procesja same w sobie nie są przedmiotem czci. To logika o tyle zaskakująca, że manifestujący mieli przedmioty przypominające monstrancję, stylizowane na żeńskie organy płciowe i byli przebrani w stroje przypominające szaty liturgiczne. Sprawa ta pokazuje, że może już czas rozważyć zmianę art. 196 kk (o obrazie uczuć religijnych), albowiem w bluźnierczych atakach środowisk LGBT nie chodzi o obrażanie uczuć, ale znieważane są świętości: przedmioty kultu, symbole religijne i obrzędy. 

Wesprzyj niezależne media

W czasach ataków na wolność słowa i niezależność dziennikarską, Twoje wsparcie jest kluczowe. Pomóż nam zachować niezależność i kontynuować rzetelne informowanie.

* Pola wymagane