Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
,Dorota Kania,
14.01.2016 07:38

Smoleńsk wagi państwowej

Po blisko sześciu latach od tragedii smoleńskiej przedstawiciele państwa polskiego zajęli się konkretnymi działaniami.

Po blisko sześciu latach od tragedii smoleńskiej przedstawiciele państwa polskiego zajęli się konkretnymi działaniami. Przedstawiciel Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Moskwie będzie rozmawiał na temat tego, jak wyglądają rosyjskie prace nad śledztwem w sprawie katastrofy, w której zginęli polski prezydent z małżonką i towarzyszący im przedstawiciele polskiej elity. Czy uzyskamy odpowiedź na pytanie, dlaczego w Moskwie sfałszowano protokoły sekcji zwłok ponad 50 ofiar smoleńskiej tragedii?

Należy się spodziewać, że Rosjanie – jak zwykle do tej pory – będą kręcili i unikali odpowiedzi. Jednak te rozmowy będą niezwykle istotne – z innego powodu. Od października, po zwycięskich wyborach Prawa i Sprawiedliwości z Polski wyszedł jasny komunikat: wyjaśnienie smoleńskiej katastrofy jest jednym z najważniejszych priorytetów naszych władz. Kilka dni po objęciu urzędu minister obrony narodowej Antoni Macierewicz zapowiedział powołanie nowego składu Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, która jeszcze raz będzie starała się ustalić przyczyny katastrofy. I te państwowe działania dają nadzieję, że dowiemy się, co się stało 10 kwietnia 2010 r.
 

Wesprzyj niezależne media

W czasach ataków na wolność słowa i niezależność dziennikarską, Twoje wsparcie jest kluczowe. Pomóż nam zachować niezależność i kontynuować rzetelne informowanie.

* Pola wymagane