Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
,Igor Szczęsnowicz,
04.07.2014 16:13

Wuj WSI

Mijają cztery lata prezydentury Bronisława Komorowskiego. To polityk – jak wynika z sondaży – cieszący się niezmiennie wysokim poparciem.

Mijają cztery lata prezydentury Bronisława Komorowskiego. To polityk – jak wynika z sondaży – cieszący się niezmiennie wysokim poparciem. Czym kierują się Polacy, którzy tak lubią urzędującego prezydenta? Być może imponuje im fakt, że aktualny lokator Pałacu Namiestnikowskiego jest dobrym wujem dla pozbawionych posad w 2006 r. przez „złego Macierewicza” funkcjonariuszy byłych Wojskowych Służb Informacyjnych. Dzisiaj tworzą oni przecież Biuro Bezpieczeństwa Narodowego i przekonują, że na nic nam Sojusz Północnoatlantycki, skoro możemy wojskowo współpracować z Federacją Rosyjską Władimira Putina. Ostatnio zresztą – gdzieś tak od wydarzeń na ukraińskim Majdanie Niepodległości i aneksji Krymu przez Rosję – jest o tym pomyśle współpracowników prezydenta dziwnie cicho. A może Bronisław Komorowski cieszy się takim poparciem, ponieważ tak „arcyboleśnie i prosto” rozwiązał zagadkę przyczyn katastrofy smoleńskiej, zrzucając winę na polskich pilotów – wbrew oczywistym faktom? W każdym razie pocieszam się, że te sondaże to może za rosyjskie pieniądze. To byłoby nawet logiczne.

Wesprzyj niezależne media

W czasach ataków na wolność słowa i niezależność dziennikarską, Twoje wsparcie jest kluczowe. Pomóż nam zachować niezależność i kontynuować rzetelne informowanie.

* Pola wymagane