W sobotę 11 listopada, w 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości Telewizja Republika zaprasza na specjalny program obchodów Święta Niepodległości.
Od 7:50 w imieniu Emilii Wierzbicki zapraszamy do specjalnego studnia Narodowego Święta Niepodległości na rozmowy na żywo.
O godzinie 10:00 zapraszamy widzów na transmisje Mszy Świętej w Intencji Ojczyzny ze Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Od godziny 11:55 w telewizji Republika Uroczystości Państwowe Narodowego Święta Niepodległości na żywo.
Od godziny 13:00 naszymi gośćmi w studiu będą:
Od 14:00 Marsz Niepodległości w Warszawie, który rozpocznie się odśpiewaniem hymnu narodowego. O 14:05 planowane są okolicznościowe przemówienia. Uczestnicy wydarzenia spotykają się na Rondzie im. Romana Dmowskiego skąd wyruszą przez Aleje Jerozolimskie, most Poniatowskiego, pętlą przez Wał Miedzeszyński do ulicy Wybrzeże Szczecińskie i ulicą Siwca w stronę błoni Stadionu Narodowego.
O 17:00 w Telewizji Republika koncert „Święto Niepodległej!” z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Znakomici artyści pod wodzą Darka „Maleo” Malejonka wyśpiewają na scenie Teatru Palladium reminiscencje ważnych wydarzeń z ostatnich 100 lat historii naszej ojczyzny. Wystąpią: Marek Piekarczyk, Damian Ukeje, Darek „Maleo” Malejonek, Barbara Pospieszalska, Aleksandra Idkowska, Siostry Melosik i Kasia Malejonek. Scenografia przypomni nam atmosferę czasów pierwszych miesięcy II RP.
O 18:30 transmisja przemówienia Jarosława Kaczyńskiego z Krakowa.
O 20:00 na antenie Telewizji Republika premierę 14. odcinka serialu dokumentalnego „Reset” zatytułowanego „Zgoda”.
Jaki wpływ na bezpieczeństwo Polski i NATO miała umowa o współpracy Służby Kontrwywiadu Wojskowego i rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa? Ze strony Moskwy zaakceptował ją Władimir Putin, a ze strony Warszawy – Donald Tusk. Umowa miała dotyczyć bezwizowego małego ruchu granicznego. Spowodowała jednak bezpośrednie zagrożenie wywiadowcze. Na terenie, po którym Rosjanie mogli się swobodnie poruszać, byli wielokrotnie zatrzymywani w okolicach jednostek wojskowych, gdzie zbierali informacje potrzebne w czasie działań bojowych. „Rosjanie przebywali w rejonie, w którym jest zakaz poruszania się. Zakaz wjazdu kogokolwiek. A tu proszę, rosyjski samochód, dwóch-trzech mężczyzn w sile wieku” – wspomina w odcinku generał brygady pilot Dariusz Wroński, były dowódca elitarnych jednostek Wojska Polskiego.