W najnowszym numerze Tygodnika „Gazeta Polska”, dostępnym w sprzedaży od środy 15 lutego 2023 r., szczególnie polecamy tekst Piotra Nisztora o tym, jak dawni ministrowie Tuska mieszają w śmieciach w stolicy. Będzie też o tym, kim jest Leszek Sykulski – geopolityk od interesów Kremla oraz wywiad z ministrem spraw zagranicznych Polski. Ponadto w numerze najważniejsze informacje i analizy z kraju i ze świata. „Gazeta Polska” - tygodnik niepodległego Polaka. Zamów wygodną prenumeratę cyfrową.
Prokuratura i CBA sprawdzają, czy Włodzimierz Karpiński, sekretarz Warszawy, nadzorujący stołeczny rynek odpadów, był zamieszany w proceder ustawiania przetargów na ich odbiór w podległym Ratuszowi Miejskim Przedsiębiorstwie Oczyszczania, którego był wcześniej prezesem. Agenci CBA przeszukali jego dom, mieszkanie i gabinet w urzędzie – dowiedziała się „Gazeta Polska”.
- szczegóły ujawnia Piotr Nisztor.
„To nie nasza wojna” i „Stop amerykanizacji Europy” – pod takimi hasłami organizowane są ostatnio w Polsce dwie akcje, których cele pokrywają się dokładnie z interesami Kremla. Stoi za nimi dr Leszek Sykulski – prorosyjski nauczyciel akademicki i geopolityk związany ostatnio z Konfederacją. Człowiek, przed którym już w 2011 roku przestrzegał w „Gazecie Polskiej” dr Jerzy Targalski.
- więcej w tekście Grzegorza Wierzchołowskiego.
Sąd w Warszawie uznał, że 1,5 mln złotych to wystarczające zadośćuczynienie za krzywdy, jakich doznał rotmistrz Witold Pilecki. Jedynie za tortury w ubeckiej katowni. Nie za mord. W podobnej sytuacji znalazło się wielu spadkobierców patriotów, którzy padli ofiarą zbrodni sądowej. „A nie można zabrać człowiekowi więcej niż pozbawić go życia” – mówi „Gazecie Polskiej” radca prawny Anna Bufnal, która reprezentuje Andrzeja Pileckiego i inne osoby, które oczekują godnego potraktowania za dramat, jaki przeżyły ich rodziny.
- czytamy w tekście Grzegorza Brońskiego.
Wszyscy dostrzegają, że społeczeństwa mogą mieć dosyć tej wojny. Hasło: „To nie jest nasza wojna” – pojawia się w różnych państwach. Odpowiedź na to jest bardzo prosta, nieco historyczna i bardzo polska. My w przeszłości walczyliśmy za cudzą wolność pod hasłem: „Za wolność naszą i waszą”. Ci inni byli mniej skłonni do walki o naszą wolność. Powiedziałbym, że pierwszy raz w naszych dziejach ktoś walczy o naszą wolność. Pod tym względem mamy wielkie szczęście. To nasza wspólna wojna. Ukraińcy walczą o naszą wolność. Każdy, kto nie jest analfabetą, jeśli chodzi o podstawowe założenia rosyjskiego imperializmu, powinien to rozumieć.
- mówi prof. Zbigniew Rau, minister spraw zagranicznych Polski. Rozmawiają Katarzyna Gójska i Tomasz Sakiewicz
Chiński balon szpiegowski, zestrzelony u wybrzeży Karoliny Południowej, krążył przez kilka dni nad terytorium USA. Wielu sądzi, że incydent może stać się symbolem zaostrzonej rywalizacji pomiędzy Waszyngtonem a Pekinem.
- więcej w tekście Macieja Kożuszka.
Wybitny malarz i rzeźbiarz, architekt, astronom, konstruktor maszyn wyprzedzających epokę. Jako anatom poznawał budowę człowieka, jako geolog zaglądał w głąb ziemi. Leonardo da Vinci jest często uznawany za jednego z największych geniuszy ludzkości. Mnogość jego zainteresowań przyczyniła się do stworzenia pojęcia „człowiek renesansu”, określającego kogoś wszechstronnie uzdolnionego, z otwartym umysłem, zajmującego się rozmaitymi sferami ludzkich aktywności. W pierwszym szeregu takich gigantów umysłu i pracowitości powszechnie stoi również Mikołaj Kopernik, kanonik kapituły warmińskiej, prawnik, polityk, ekonomista, lekarz. Oraz astronom.
- sylwetkę Mikołaja Kopernika przypomina w swoim tekście Tomasz Panfil.
Tygodnik "Gazeta Polska" dostępny w wygodnej prenumeracie cyfrowej
Sprawdź ofertę prenumeraty cyfrowej TUTAJ » prenumerata.swsmedia.pl oraz pod numerem telefonu 605 900 002 lub 501 678 819