Sprawdź gdzie kupisz Gazetę Polską oraz Gazetę Polską Codziennie Lista miejsc »

Nowy numer tygodnika „Gazeta Polska”: Łapówkarze z Unii Europejskiej blokowali pieniądze dla Polski

W najnowszym numerze Tygodnika „Gazeta Polska”, dostępnym w sprzedaży od środy 25 stycznia 2023 r., szczególnie polecamy wywiad Piotra Nisztora z europosłem Dominikiem Tarczyńskim o korupcyjnym bagnie w PE. Będzie też o tym, kto mimo blokady ABW dalej wspiera Rosję oraz rozmowa z wicepremierem Piotrem Glińskim. Ponadto w numerze najważniejsze informacje i analizy z kraju i ze świata. „Gazeta Polska” - tygodnik niepodległego Polaka. Zamów wygodną prenumeratę cyfrową.

Gazeta Polska

TEMAT NUMERU:

  • Osuszymy to korupcyjne bagno w PE. Z Dominikiem Tarczyńskim rozmawia Piotr Nisztor

Członkowie siatki Panzeriego wprowadzenie mechanizmu połączenia funduszy europejskich z przestrzeganiem praworządności ogłosili sukcesem swojego lobbingu. Obecnie jest on wykorzystywany przeciwko Polsce. Zatem złodzieje i łapówkarze próbują okraść 40 mln Polaków w majestacie europejskiego prawa, zabezpieczając jednocześnie interes organizacji pozarządowych takich jak ta, która prała pieniądze m.in. z Kataru czy Maroka.
- mówi „Gazecie Polskiej” Dominik Tarczyński, europoseł PiS, członek komisji śledczej PE ds. Pegasusa.

Ponadto w numerze:

  • Kto mimo blokady ABW dalej wspiera Rosję

To, że ABW zablokowała szereg kremlowskich lub prorosyjskich mediów, jak na przykład pl.sputniknews.com czy myslpolska.info, nie oznacza, że „polskie” tuby Kremla przestały działać. Działają – a na ich łamach wypowiadają się m.in. politycy Konfederacji, wiceszef Związku Nauczycielstwa Polskiego czy profesorowie związani z Uniwersytetem Warszawskim i Polską Akademią Nauk.
- więcej w tekście Grzegorza Wierzchołowskiego.

  • Dobro najmłodszych, a sędziokracja

Dzięki zmianom w prawie polskie dzieci można lepiej chronić przed wywiezieniem za granicę. Sędzia z Warszawy uznała jednak, że TSUE powinien sprawdzić, czy przepisy te są zgodne z prawem unijnym. Do sporu z Polską natychmiast dołączyły Francja, Belgia i Holandia. Pretekst – postępowania mogą trwać za długo, ale w tym ostatnim kraju są znacznie… dłuższe. I chyba zapomniano o celu najważniejszym – dbaniu o dobro najmłodszych.
- ujawnia w swoim artykule Grzegorz Broński.

  • Obronność – jeden dzień ze szkolenia 

Wraz z rozpoczęciem ferii zimowych zainaugurowano drugą edycję programu „Trenuj z wojskiem”. Do końca lutego, w każdą sobotę, w wielu jednostkach wojskowych w całej Polsce wszyscy chętni będą mogli zapoznać się z żołnierskim rzemiosłem. Zainteresowanie, podobnie jak przy poprzedniej edycji, jest ogromne. – Tylko w pierwszą sobotę przeszkolono tysiąc chętnych – mówi „GP” mjr Michał Tomczyk, koordynator projektu „Trenuj z wojskiem”.
- szczegóły w tekście Konrada Wysockiego.

  • Rozmowa z wicepremierem Piotrem Glińskim 

UNESCO to tylko jedna z wielu międzynarodowych instytucji, która przymyka oczy na rzeczywistość. Wystawa „Mamo, ja nie chcę wojny!” zorganizowana przez polskie Archiwa Państwowe, w której rysunki polskich dzieci odnoszące się do II wojny światowej zestawiane są z rysunkami ukraińskich dzieci ilustrującymi inwazję Rosji na Ukrainę, miała być prezentowana w siedzibie ONZ, ale jej prezentacja została w ostatniej chwili odwołana.
- mówi wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego, prof. Piotr Gliński. Rozmawia Sylwia Krasnodębska

  • Rekolekcje z Wandą Półtawską 

Wanda Półtawska – przyjaciółka Jana Pawła II. Być może takie najkrótsze z możliwych opisanie jej postaci, przy całej swojej lakoniczności i prostocie stanowi jednak jednocześnie ważną wskazówkę do rozważań. I pobudkę do tego, byśmy sami w sobie poszukiwali korzeni Dobra, odwracali to złe i ciemne w stronę jasności. Przyjaźń jest jedną z form Miłości. Życie Miłością to dziedzictwo, wyzwanie, droga dla chrześcijan. Na tej drodze warto spotkać się z życiem, misją i posłannictwem Wandy Półtawskiej – naszej tegorocznej Laureatki nagrody specjalnej 30-lecia „Gazety Polskiej”.
- zachęcamy do lektury tekstu Tomasza Łysiaka.

  • Środowisko – zwierzęta i wojna

„Przeszkoda wodna o wilgotności 100 proc. bez znaczenia strategicznego” – tak według popularnego żartu wojskowi określają kałużę. Na wojnie przyroda ma kluczowe znaczenie i często decyduje o tym, czy da się wykonać niektóre manewry. Swoją rolę odgrywają w tym również zwierzęta, które z czasem stają się legendami. Na Ukrainie takim symbolem może zostać bóbr. 
- więcej na ten temat w tekście Jacka Liziniewicza.
 

Tygodnik "Gazeta Polska" dostępny w wygodnej prenumeracie cyfrowej
Sprawdź ofertę prenumeraty cyfrowej TUTAJ » prenumerata.swsmedia.pl oraz pod numerem telefonu 605 900 002 lub 501 678 819
 

 



Źródło: Niezalezna.pl, Gazeta Polska

#Gazeta Polska

Piotr Łukawski