W najnowszym numerze tygodnika „Gazeta Polska”, dostępnym w sprzedaży od środy 16 sierpnia 2023 r., szczególnie polecamy tekst Jacka Liziniewicza „Polskie lasy większe niż największy majątek w USA. Chętni do rozgrabienia czekają” oraz wywiad z dr. Janem Matkowskim. Będzie też o niemieckich śmieciach w miejscu Maryjnych objawień oraz o tym, że Tusk obiecuje dwa lata nieustających awantur z prezydentem. Ponadto w numerze najważniejsze informacje i analizy z kraju i ze świata. „Gazeta Polska” - tygodnik niepodległego Polaka. Zamów wygodną prenumeratę cyfrową.
Polskie lasy większe niż największy majątek w USA. Chętni do rozgrabienia czekają Lasy Państwowe to około jednej czwartej powierzchni Polski. Pytanie o sposób zarządzania tym podmiotem jest więc jednym z kluczowych, na jakie powinny odpowiedzieć partie polityczne. Często jednak nie robią tego, chowając się za ogólnikowymi stwierdzeniami. Dziś jednak Lasy Państwowe są wrogami prawie wszystkich partii opozycyjnych. Co to oznacza?
Donald Tusk popełnił największy błąd w obecnej kampanii wyborczej. Czarno na białym wyłożył, co czekałoby Polaków, gdyby wygrał: dwa lata nieustannych awantur z prezydentem Andrzejem Dudą. Zapewne nie tylko w Polsce, ale i na arenie międzynarodowej. I w przeciwieństwie do innych obietnic, w tej sprawie Tusk jest niezwykle wiarygodny. Wszczynane przez niego wojny o samolot z prezydentem Lechem Kaczyńskim czy publiczne podważanie jego mandatu w czasie międzynarodowych konferencji wystawiały Polskę na pośmiewisko. Chcecie powtórki?
Czy okolice słynnego sanktuarium Maryjnego w Gietrzwałdzie – miejscu jedynych w Polsce potwierdzonych przez Kościół objawień – zamienią się w składowisko tysięcy ton niebezpiecznych odpadów niemieckiego koncernu? Wielkie centrum dystrybucyjne Lidla, w którym przy huku setek tirów zwożone ma być 150 tys. ton śmieci rocznie, może wkrótce zniszczyć niepowtarzalny krajobraz tej historycznej warmińskiej wsi.
Nie może być tak, że w zamian za obronę przed rosyjskimi hordami wszystko w polityce międzynarodowej należy się rządowi ukraińskiemu. Prawdopodobnie taka myśl kiełkuje w głowach decydentów w Kijowie i dlatego niektórzy z nich wypowiadają się nieprzychylnie o Polsce.
Nowe kategorie przestępstw, surowszy wymiar kar za najcięższe zbrodnie, zniesienie przedawnienia w przypadków gwałtów na dzieciach czy „bezwzględne” dożywocie dla morderców. Wkrótce wchodzi w życie nowelizacja Kodeksu karnego, która wprowadza sporo ważnych zmian w polskim prawie. Pomagających z walce z najcięższymi przestępstwami.
W sprawie Huntera Bidena upadła ugoda z prokuraturą. Merrick Garland został zmuszony do mianowania prokuratora specjalnego, a dochodzenie w Izbie Reprezentantów może doprowadzić do rozpoczęcia procedury impeachmentu wobec obecnego prezydenta.
Być może jedną z najciekawszych spraw dotyczących Bitwy Warszawskiej z połowy sierpnia 1920 roku było takie współdziałanie wszystkich sił polskich biorących w niej udział, dzięki któremu mogło się w ogóle udać słynne „kontruderzenie znad Wieprza”. Gdy 16 sierpnia oddziały Frontu Środkowego, pod bezpośrednim dowództwem Józefa Piłsudskiego, uderzyły na sowiecką Grupę Mozyrską – był to początek porażającej klęski bolszewików. Jednak wszystko mogło potoczyć się zupełnie inaczej. Plan obarczony był wielkim ryzykiem.
Gdy przyjrzymy się światowi freak fights, gdzie piłkarz walczy z siatkarzem, karzeł z chudzielcem, a grubas z dziewczynami, może nam się wydać, że ludzkość zatacza koło. W tym świecie, gdzie liczą się zysk i klikalność w internecie, tylko patrzeć, jak wróci idea, aby człowiek stanął naprzeciwko prawdziwej dzikiej bestii. Czy krwawe jatki rozpaliłyby emocje tłumów? Nie mam wątpliwości, że tak.
Tygodnik "Gazeta Polska" dostępny w wygodnej prenumeracie cyfrowej
Sprawdź ofertę prenumeraty cyfrowej TUTAJ » prenumerata.swsmedia.pl oraz pod numerem telefonu 605 900 002 lub 501 678 819