Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Media

"100 lat" dla Czarzastego. Oto, jak TVP w likwidacji "uczciła" Święto 3 Maja [WIDEO]

TVP w likwidacji w dniu Święta Narodowego Trzeciego Maja wyemitowała w wieczornym paśmie program z udziałem Włodzimierza Czarzastego, który oznajmił, iż ma urodziny. Prowadzący błyskawicznie zaproponowali odśpiewanie byłemu członkowi PZPR "100 lat". Dodatkowo, w trakcie programu w mało wyszukany sposób "żartowano", że "prawdziwy Polak wyraża wolność przez grilla".

Autor:

Święto Narodowe Trzeciego Maja jest obchodzone w rocznicę uchwalenia w 1791 roku Konstytucji 3 maja. TVP w likwidacji z tej okazji przygotowała program, w którym szydzono z tego wyjątkowego święta. 

Wybraliśmy się do miejsca, w którym to wszystko się zaczęło. Czyli miejsca, w którym Konstytucja 3 maja została podpisana. Co nam dała konstytucja? Konstytucja dała nam wolność. Majówkę. A jak ją Polak, prawdziwy Polak wyraża? Jak Polak wyraża wolność? Przez grilla. Ale jakiego? Jakiego grilla? Polskiego grilla. Bez bakłażana. Bez papryki i innych weganistycznych świństw. Po moim trupie. A jak już umrę, to z mojej krwi zróbcie prawdziwą kaszankę

– usłyszeli widzowie TVP w likwidacji.

Główną gwiazdą programu był marszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty, były członek PZPR. Podczas programu pochwalił się, iż 3 maja ma urodziny. 

Dzisiaj mam urodziny. Ja chciałem Państwu powiedzieć, że ludzie intuicyjnie wyczuwają, że jest to wielkie święto i muszą zobaczyć, co się dzisiaj od rana działo. Flagi, pochody

– mówił Czarzasty.

Następnie pracownicy TVP w likwidacji zaproponowali odśpiewanie mu "100 lat", na co Czarzasty zareagował z wyraźnym entuzjazmem. 

Program TVP w likwidacji z okazji Święta 3 Maja został bardzo mocno skrytykowany przez internautów. Przypomniano, że podczas pierwszych rządów PO-PSL śpiewano "100 lat" na antenie TVP Donaldowi Tuskowi w programie Tomasza Lisa. 

Oto wybrane komentarze: 

  • "Co oni mają z tym grillem? Jakiś kompleks, rodzice ich nigdy na ognisko nie zabrali? Biedni ludzie",
  • "A później Państwo się dziwią, że podjęcie rzeczowej dyskusji z wyborcą KO jest trudne lub nawet niemożliwe. Skoro czymś takim jest indoktrynowany",
  • "To jakaś totalna porażka",
  • "Na to idą pieniądze polskiego podatnika. W czasie, gdy dogorywa służba zdrowia",
  • "Jak Tuskowi kiedyś",
  • "Precz z komuną",
  • "Na uroczystości państwowe nie przyszedł, bo nie miał czasu, ale na telewizję znalazł czas",
  • "Jakich my czasów dożyliśmy że w telewizji polskiej za pieniądze Polaków śpiewają 100 lat komuniście który jako członek zbrodniczej partii PZPR walczył z Polską i z Polakami",
  • "I pomyśleć że dwa miliardy rocznie płacimy za takie dno…",
  • "Fajnopolactwo w pigułce".

Autor:

Źródło: x.com, niezalezna.pl

Wesprzyj niezależne media

Ten materiał powstał dzięki wsparciu Czytelników. Pomóż nam pisać dalej