Komu glinka czerwona?
Glinka czerwona oczyszcza skórę z wągrów i zwęża pory. Sprawdzi się u osób ze skórą tłustą, trądzikową oraz przy skórze naczynkowej. Glinka jest łagodna, dlatego dobrze działa u osób z cerą wrażliwą i alergiczną.
Glinka czerwona zawiera mnóstwo korzystnie wpływających na tkankę makro- i mikroelementów:
- magnez - zmniejsza łuszczenie skóry, świąd oraz podrażnienia
- żelazo - dzięki dużej zawartości glinka czerwona zawdzięcza swój kolor. Niedobór może nasilać objawy trądziku i powstawanie zaskórników, a także ziemistość czy bladość skóry.
- potas - przyspiesza gojenie ran i pomaga w łagodzeniu objawów alergii, poprawia też jędrność i poziom nawilżenia tkanki
- sód - korzystnie wpływa na ukrwienie i nawilżenie skóry
- miedź - dzięki temu pierwiastkowi skóra na dłużej zachowuje młody i jędrny wygląd, pobudza on bowiem produkcję kolagenu i elastyny. Ponadto przyspiesza gojenie ran
- krzem - sprawia, że tkanka staje się bardziej elastyczna, działa na nią detoksykująco i poprawia jej dotlenienie
Jak używać glinki czerwonej?
Najbardziej wydajną i tanią formą glinki czerwonej będzie zakup tej w proszku. Proszek glinki czerwonej rozrabiamy np. w plastikowym pojemniku z odrobiną wody do uzyskania jednolitej masy. Nigdy nie robimy maseczki w metalowym pojemniku, gdyż osłabia to jej działanie. Następnie papkę nakładamy na twarz i zmywamy po ok. 15 - 20 minutach. Nie można dopuścić do wyschnięcia maseczki. W momencie, gdy poczujemy, że twardnieje lub powstaje uczucie ściągania skóry, należy maseczkę nawilżyć np. poprzez spryskanie wodą.
Posiadaczki cery wrażliwej, ale i trądzikowej mogą spróbować nałożyć glinkę czerwoną wymieszaną z kilkoma kroplami olejków o działaniu antybakteryjnym, np. olej z czarnuszki.
Glinka czerwona super sprawdzi się również jako maseczka na włosy i skórę głowy. Wystarczy proszek wymieszać z wodą oraz wybranym olejem i nałożyć na włosy. Następnie zmyć po 20 minutach i umyć szamponem. Ta forma wzmocni i odżywi włosy.
Jakie właściwości ma glinka czerwona?
Glinka czerwona posiada bardzo wysoką zawartość żelaza i glinu to też ma silne właściwości oczyszczające oraz reguluje pracę gruczołów łojowych. Glinka zalecana jest w terapii przebarwień potrądzikowych, rozjaśnia je. Z kolei częste stosowanie glinki czerwonej może przynieść efekt porównywalny do zabiegów na przebarwienia wykonywanych w gabinetach kosmetycznych.
Stosowanie glinki czerwonej poprawi kondycję skóry twarzy, nada cerze blask i pobudzi krążenie. Glinka poradzi sobie z zamaskowaniem zmęczenia, odżywi cerę oraz pomoże w wygładzeniu cery.
Zabieg z użyciem glinki czerwonej stosowany jako okłady na ciało świetnie stymuluje krążenie krwi, ujędrnia, pomaga w pozbyciu się toksyn ze skóry i poprawia jej koloryt. Może również relaksować ciało.
Osobom zmagającym się z rozszerzonymi naczynkami glinka może pomóc poprzez wyrównanie koloru oraz zapobiegać pękaniu naczynek krwionośnych.