Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Kalendarz pyleń na cały rok. Sprawdź co pyli w poszczególnych miesiącach

Pyłki roślinne to jeden z głównych alergenów wziewnych. Alergia na pyłki to powszechny problem zdrowotny dotykający wielu osób na całym świecie i z roku na rok ta liczba wciąż wzrasta. Objawy alergii, takie jak kichanie, swędzenie nosa, zatkany nos, łzawienie oczu i kaszel, mogą być bardzo uciążliwe i wpływać na codzienne funkcjonowanie. Szczególnie dotkliwe objawy występują w okresach, gdy pyłków jest w powietrzu najwięcej. Chcesz wiedzieć, kiedy pylą rośliny? Zapraszamy do lektury.

Drzewa
10 Star - pexels.com

Co teraz pyli?

Co teraz pyli? To pytanie często zadawane przez osoby cierpiące na alergię na pyłki, które starają się monitorować stężenie alergenów w powietrzu, aby zapobiec nasileniu objawów alergicznych. W miarę jak rok przesuwa się przez kolejne miesiące, różne gatunki roślin wytwarzają pyłki, co może prowadzić do różnych reakcji alergicznych u osób wrażliwych. Dlatego też istnieje potrzeba śledzenia mapy pyleń, która informuje, co pyli w danym miesiącu, aby móc odpowiednio się przygotować i zaradzić objawom alergicznym. Poniżej przedstawiamy kalendarz pyleń na cały rok oraz szczegółowe informacje na temat pylenia roślin w poszczególnych miesiącach.

Co pyli w styczniu? 

W styczniu zazwyczaj pylenie jest minimalne, ale niektóre drzewa, takie jak topola, mogą zacząć wytwarzać pyłki już w tym miesiącu, co może prowadzić do objawów alergii u niektórych osób.

Co pyli w lutym?

W lutym pylenie nadal pozostaje na niskim poziomie, ale niektóre drzewa, takie jak leszczyna i wierzba, mogą zacząć intensywniej pylić, co może powodować nasilenie objawów alergii u osób wrażliwych.

Co pyli w marcu?

Marzec to miesiąc, w którym pylenie drzew zaczyna się intensyfikować. Drzewa takie jak brzoza, topola, wierzba i leszczyna mogą wytwarzać znaczną ilość pyłków, co może prowadzić do nasilenia objawów alergii u osób dotkniętych alergią na pyłki drzew.

Co pyli w kwietniu?

Kwiecień to czas, w którym pylenie drzew osiąga szczyt. Drzewa takie jak brzoza, topola, dąb i grab mogą intensywnie pylić, co może prowadzić do nasilenia objawów alergii u osób wrażliwych.

Co pyli w maju?

W maju pylenie drzew nadal jest na wysokim poziomie, ale wraz z nadejściem końca miesiąca ilość pyłków drzewnych zaczyna stopniowo maleć.

Co pyli w czerwcu?

Czerwiec to miesiąc, w którym pylenie traw zaczyna się intensyfikować. Rośliny takie jak życica, bylica i życica ozima mogą wytwarzać znaczną ilość pyłków, co może prowadzić do nasilenia objawów alergii u osób dotkniętych alergią na pyłki traw.

Co pyli w lipcu?

W lipcu pylenie traw osiąga szczyt. Rośliny takie jak życica, bylica, życica ozima i pokrzywa mogą intensywnie pylić, co może prowadzić do nasilenia objawów alergii.

Co pyli w sierpniu?

Sierpień to czas, w którym pylenie traw stopniowo maleje, ale nadal może być obecne na niektórych obszarach, co może prowadzić do utrzymywania się objawów alergii u niektórych osób.

Co pyli we wrześniu?

We wrześniu pylenie traw stopniowo ustępuje, ale może być nadal obecne na niektórych obszarach. Jednocześnie zaczyna się pylenie chwastów, co może prowadzić do nasilenia objawów alergii u osób dotkniętych alergią na pyłki chwastów.

Co pyli w październiku?

W październiku pylenie chwastów osiąga szczyt. Rośliny takie jak pokrzywa, bylica i szczerbatka mogą intensywnie pylić, co może prowadzić do nasilenia objawów alergii u osób wrażliwych.

Co pyli w listopadzie?

Listopad to czas, w którym pylenie chwastów stopniowo maleje, ale nadal może być obecne na niektórych obszarach, co może prowadzić do utrzymywania się objawów alergii u niektórych osób.

Co pyli w grudniu?

W grudniu pylenie jest minimalne, ale niektóre rośliny, takie jak niektóre gatunki traw, mogą nadal wytwarzać pyłki, co może prowadzić do utrzymywania się objawów alergii u niektórych osób.

Podsumowując, monitorowanie kalendarza pyleń na cały rok może być pomocne dla osób cierpiących na alergię na pyłki, aby móc odpowiednio się przygotować i zaradzić objawom alergicznym. Warto pamiętać, że każdy region może mieć odmienne warunki pylenia roślin, dlatego też ważne jest śledzenie lokalnych prognoz pyłkowych i dostosowywanie działań zapobiegawczych do konkretnych warunków środowiskowych.

 Źródło: medicover.pl, niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Natalia Wasilewska
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo