Aktorzy są jednymi z czterech kolejnych laureatów Nagrody Gubernatorów Akademii, które zostaną wręczone podczas ceremonii w styczniu 2022 roku. Wśród wyróżnionych są też scenarzystka i reżyserka Elaine May i norweska aktorka Liv Ullmann.
Zdobywcy nagród „mieli ogromny wpływ zarówno na film, jak i społeczeństwo” – powiedział w oświadczeniu prezes Akademii David Rubin.
Jackson, który wcielił się w Nicka Fury'ego w "Avengers" i innych filmach Marvela, pojawił się w ponad 100 filmach. Był nominowany do Oscara za rolę płatnego zabójcy w dramacie „Pulp Fiction” reżysera Quentina Tarantino z 1994 roku.
Ullmann była częstym współpracownikiem szwedzkiego reżysera Ingmara Bergmana. Wystąpiła w „Personie”, „Pasji Anny”, „Wołaniach i szeptach” i innych filmach Bergmana. Ullman była nominowana do Oscara dla najlepszej aktorki za film „Emigranci” z 1971 roku i film „Twarzą w twarz” z 1976 roku.
May otrzymała nominacje do Oscara za najlepiej zaadaptowany scenariusz do „Heaven Can Wait” z 1978 roku i „Primary Colours” z 1999 roku. Wcześniej w swojej karierze była częścią duetu komediowego Nichols i May, który zadebiutował w 1958 roku z Mikem Nicholsem.
Danny Glover, gwiazda filmów „Zabójcza broń”, otrzyma Nagrodę Humanitarną im. Jeana Hersholta za działania na rzecz sprawiedliwości i praw człowieka. Obecnie jest ambasadorem dobrej woli UNICEF.