Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Koronawirus

Węgry: Rekordowe liczby nowych zakażeń

W ciągu ostatniej doby na Węgrzech wykryto 3989 nowych zakażeń koronawirusem, najwięcej od początku epidemii w tym kraju; zmarło też najwięcej chorych z Covid-19: aż 84 – wynika z danych opublikowanych dziś na rządowej stronie poświęconej epidemii.

Autor:

Jak dotąd stwierdzono na Węgrzech prawie 87 tys. zakażeń koronawirusem. 1973 osoby chore na Covid-19 zmarły, a prawie 21 tys. zakażonych wyzdrowiało.

Stale rośnie liczba aktywnych infekcji, których jest obecnie prawie 64 tys. Opieki szpitalnej wymaga 4767 chorych na Covid-19, przy czym 348 oddycha przy pomocy respiratora.

Minister bez teki ds. rodziny Katalin Novak oświadczyła w poniedziałek, że można spodziewać się znacznego pogorszenia sytuacji epidemicznej i rząd rozważa ponowne wprowadzenie wszystkich ograniczeń, które obowiązywały podczas pierwszej fali epidemii na wiosnę. Zapowiedziała, że decyzje w tej sprawie mają zapaść we wtorek i środę.

Autor:

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Wesprzyj niezależne media

W czasach ataków na wolność słowa i niezależność dziennikarską, Twoje wsparcie jest kluczowe. Pomóż nam zachować niezależność i kontynuować rzetelne informowanie.

* Pola wymagane