Koszulka "RUDA WRONA ORŁA NIE POKONA" TYLKO U NAS! Zamów już TERAZ!

Szpital tymczasowy. Ruszyły szczepienia seniorów

240 zastrzyków dziennie ma być wykonywanych w punkcie szczepień w szpitalu tymczasowym w hali Expo w Łodzi. W poniedziałek ruszyło tam podawanie preparatu przeciw COVID-19. Pierwsza otrzymała go 88-letnia kobieta.

Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej przed budynkiem hali Expo wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński podkreślił, że punkt będzie czynny od godz. 8.00 do 20.00 przez siedem dni w tygodniu, szczepiąc dziennie 240 osób. Zapewnił, że w razie zwiększenia dostaw szczepionki, wydajność punktu wzrośnie. Szpital jest na to przygotowany.

Marszałek woj. łódzkiego Grzegorz Schreiber zwrócił uwagę, że 14 jednostek wojewódzkich, które prowadzą szczepienia w regionie, pracuje pełną parą i zabiegi będą przebiegać zgodnie z harmonogramem.

Obecny na konferencji dyrektor łódzkiego oddziału wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia Artur Olsiński przypomniał, że w woj. łódzkim przygotowano 429 punktów, w których pracuje przeszło pół tysiąca zespołów szczepień. Zaznaczył, że ze względu na ograniczone dostawy szczepionek każdy punkt będzie tygodniowo wykonywał zastrzyki 30 osobom.

Kierownik Katedry Chorób Zakaźnych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi prof. Anna Piekarska, kierująca oddziałem zakaźnym w szpitalu im. Biegańskiego, który prowadzi szpital tymczasowy w hali Expo, zwróciła uwagę, że akcja szczepień cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Wyjaśniła, że na szczepienia pacjenci umawiani byli na konkretna godzinę. Chodziło o to, aby nie gromadzić seniorów w dużej grupie w jednym miejscu.

Pełnomocniczka wojewody łódzkiego ds. szczepień Jolanta Kowalik-Gęsiak poinformowała, że każda osoba, która przychodzi do punktu w szpitalu tymczasowym ma mierzoną temperaturę, nastąpienie wypełnia kwestionariusz. Później idzie do jednego z czterech punktów kwalifikacji lekarskiej i po zakwalifikowaniu jej udaje się do miejsca szczepienia. Następnie przechodzi do miejsca obserwacji, gdzie pozostaje 15-30 minut. Na końcu wyznaczony zostaje jej termin podania drugiej dawki.

W poniedziałek, pierwszą osobą zaszczepioną w szpitalu tymczasowym była 88-letnia Jadwiga Teodorczyk. Towarzyszyła jej wnuczka, która przez internet zapisała babcię na szczepienia. Po zabiegu pacjentka przyznała, że nie czuła wkłucia igły i czuje się dobrze.

 



Źródło: niezalezna.pl, PAP

#seniorzy #koronawirus #szczepienia

mg