Na początku swojego wystąpienia premier skierował słowa do opozycji i protestujących na ulicach przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego.
- Proszę o to, byśmy usiedli do rozmów. Niech nasze spory nie toczą się na ulicach i niech nie będą przyczyną kolejnych zachorowań. Sytuacja epidemiczna jest trudna i związane z nią decyzje czasem w pierwszym odruchu mogą wydawać się niezrozumiałe. Dlatego będę starał się je wyjaśniać w mediach społecznościowych
- powiedział premier Mateusz Morawiecki.
Szef rządu mówił też o zamknięciu cmentarzy na okres Wszystkich Świętych. Dlaczego podjęto taką decyzję?
- Decyzja o zamknięciu cmentarzy w tych dniach jest efektem wielu konsultacji, także z zespołem ekspertów i rady ds. epidemii COVID. Podróże i spotkania rodzinne to dziś zbyt wielkie ryzyko, zwłaszcza dla naszych seniorów - babć i dziadków. Odpowiedzialność musi zwyciężyć
- wyjaśnił Morawiecki.
"Bardzo proszę - nie dajmy się podzielić i bądźmy odpowiedzialni. Z dala od siebie, ale zjednoczeni we wspólnym celu - wygranej z epidemią!" - napisał na Facebooku.