Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Koronawirus

O. Leon Knabit zakażony koronawirusem. Przebywa w jednym z krakowskich szpitali

Ojciec Leon Knabit, popularny benedyktyn z tynieckiego klasztoru, jest zakażony koronawirusem. Obecnie przebywa na oddziale zakaźnym szpitala im. Stefana Żeromskiego w Krakowie. "Proszę o modlitwę i pamiętam w modlitwie o Was wszystkich w tym trudnym czasie" - napisał o. Knabit na Facebooku.

Autor:

O pozytywnym wyniku testu na koronawirusa o. Leona Knabita poinformowali również na Facebooku benedyktyni z klasztoru w Tyńcu. 

W wydanym komunikacie podkreślili, że stan o. Leona jest "stabilny i nie budzi niepokoju".

"Jednakże w związku z wystąpieniem u niego niektórych objawów COVID-19 bardzo prosimy wszystkich o modlitwę o szybki powrót do zdrowia dla o. Leona. Jednocześnie informujemy, że o. Leon nie miał kontaktu z nikim spoza wspólnoty przez ostatnie siedem dni"

- informują benedyktyni.

Tyniecka wspólnota, w związku z potwierdzonym zakażeniem o. Leona Knabita, rozpoczyna kwarantannę, która obejmuje teren klasztornej klauzury. 

"Nie są objęte kwarantanną inne instytucje obecne na wzgórzu klasztornym, dlatego też nie przestaną funkcjonować w tym czasie" - czytamy w komunikacie. Ograniczenia dotyczą również odprawianych mszy św. i nabożeństw.

O. Leon Knabit mieszka w opactwie benedyktyńskim od 1958 r. W latach 2001–2002 był tam przeorem. W grudniu ubiegłego roku skończył 90 lat.

Autor:

Źródło: niezalezna.pl, PAP, opactwotynieckie.pl

Wesprzyj niezależne media

W czasach ataków na wolność słowa i niezależność dziennikarską, Twoje wsparcie jest kluczowe. Pomóż nam zachować niezależność i kontynuować rzetelne informowanie.

* Pola wymagane