Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Klasztor Dominikanów zamknięty przez Covid-19

Z powodu zakażenia koronawirusem kilku zakonników do 19 marca klasztor Dominikanów na warszawskim Służewie pozostaje w częściowej kwarantannie.

pixabay

Zakonnicy zawiesili spowiedzi w kościele i odwołali rekolekcje od 14 do 17 marca. Świątynia pozostanie jednak otwarta, a msze św. normalnie odprawiane.

W informacji przekazanej w środę przez biuro prasowe archidiecezji warszawskiej podano, że kilku braci zakonnych z klasztoru na Służewie zachorowało na COVID-19.

- "Chorzy bracia i ci, którzy mieli z nimi najwięcej kontaktu, są odizolowani od pozostałej wspólnoty klasztornej. Do piątku 19 marca klasztor będzie znajdował się w częściowej kwarantannie, a nasza posługa w kościele zostanie znacznie ograniczona"

- czytamy w komunikacie zakonu dominikanów.

- "Od 10 do 19 marca zawieszamy sprawowanie spowiedzi w kościele. Bardzo prosimy o korzystanie ze spowiedzi w innych kościołach"

- zaapelowali dominikanie.

Zapowiedzieli, że w dni powszednie msze św. będą odprawiać według normalnego planu.

- "Mszę będzie odprawiał tylko jeden ojciec. Wszystkie zamówione intencje zostaną odprawione w klasztorze"

- zaznaczyli. Dodali, że plan na niedzielę 14 marca podadzą w późniejszym terminie.

Odwołali wielkopostne rekolekcje parafialne, które od 14 do 17 marca miał głosić kapucyn o. Szymon Janowski.

- "Do 19 marca odwołujemy wszystkie nabożeństwa drogi krzyżowej w naszym kościele (12 i 19 marca). W dni powszednie będziemy sprawować nabożeństwo różańcowe (o godz. 17.30) i adorację Najświętszego Sakramentu (w godz. 7.30-8.00 i 18.45-19.30"

- napisali.

Zaznaczyli, że będą przyjmować pogrzeby tylko od parafian. - W pozostałych przypadkach mszę św. pogrzebową można zamówić w parafii św. Katarzyny przy ul. Fosa lub w parafii Wniebowstąpienia Pańskiego przy al. KEN – wskazali.

Zakonnicy poprosili o zrozumienie i o modlitwę. Zapewnili, że pamiętają o wiernych i czekają na szybkie i bezpieczne spotkanie z nimi. 

 



Źródło: PAP, niezalezna.pl

#koronawirus #pandemia #epidemia

albicla.com@adriansiwek