Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Koronawirus

Do Polski w maju może trafić 9 mln szczepionek! Premier o przyspieszeniu programu szczepień

Mateusz Morawiecki ogłosił, że w maju 2021 roku do Polski trafi nawet 9 milionów szczepionek. Program szczepień ma przyspieszyć m.in. ze względu na dostawę nowej szczepionki Johnson&Johnson. Premier zapowiedział, że o kolejnych dostawach jeszcze dziś będzie rozmawiał z szefową Komisji Europejskiej.

"Do końca kwietnia zostaną zaszczepieni wszyscy chętni powyżej 60. roku życia" - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu miał też bardzo dobre informacje dotyczące kolejnych dostaw szczepionek. 

- Zdecydowaliśmy się zwiększyć naszą przepustowość co do szczepień, a to dlatego, że nasza presja na Komisję Europejską, na UE ma sens i okazuje się, że już w maju dotrze do nas być może nawet 9 mln szczepionek, a w kwietniu już mamy potwierdzone około 5,5 mln i cały czas czekamy na potwierdzenie kolejnego może nawet półtora miliona. Czyli byłoby to w samym kwietniu 7 mln szczepionek 

- powiedział Morawiecki. 

Jak dodał podczas konferencji szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk, "do 18 kwietnia spodziewamy się dwóch dostaw szczepionek Johnson&Johnson". Więcej ma być też punktów szczepień.

- Rząd zdecydował o przekazaniu dodatkowych środków na tworzenie punktów szczepienia powszechnego - to dla nas główny kierunek walki z koronawirusem

- powiedział premier Morawiecki. Padła też zapowiedź walki o kolejne dostawy preparatów:

"Dziś mam rozmowę z przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen. Będę po raz kolejny rozmawiał o tym, żeby do Polski przyjechało jak najwięcej szczepione"

Źródło: niezalezna.pl

Wesprzyj niezależne media

W czasach ataków na wolność słowa i niezależność dziennikarską, Twoje wsparcie jest kluczowe. Pomóż nam zachować niezależność i kontynuować rzetelne informowanie.

* Pola wymagane