Agencja Reuters poinformowała, że mimo iż pandemia koronawirusa w Brazylii zatacza coraz szersze kręgi, rząd tego kraju ma zamiar ogłosić ponowne uruchomienie międzynarodowych połączeń lotniczych, które zostały wstrzymane w marcu. Wkrótce ma zostać uchwalony dekret w tej sprawie.
Brazylia po USA jest drugim krajem na świecie najmocniej dotkniętym przez pochodzący z Chin wirus SARS-CoV-2. Zdaniem wielu ekspertów liczba infekcji w tym kraju jest zaniżona nawet czterokrotnie.
Agencja AFP podkreśla, że od 24 lipca codzienny przyrost zakażeń przekracza 40 tys. Jeśli to tempo rozwoju pandemii utrzyma się, do końca przyszłego tygodnia w kraju tym prawdopodobnie stwierdzonych zostanie ponad 100 tys. zgonów