Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Koronawirus

Spadek zakażeń koronawirusem. Ministerstwo podało najnowsze dane

Ministerstwo Zdrowia podało informację o 579 zakażeniach koronawirusem. Dodano, że zmarło 56 osób.

Resort podał dane na Twitterze. "Mamy 579 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirus z województw: mazowieckiego (78), śląskiego (76), wielkopolskiego (68), dolnośląskiego (53), łódzkiego (47), małopolskiego (46), opolskiego (37), lubelskiego (25), pomorskiego (24), kujawsko-pomorskiego (22), zachodniopomorskiego (20), podlaskiego (17), świętokrzyskiego (14), warmińsko-mazurskiego (14), podkarpackiego (12), lubuskiego (11). 15 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną" - podano.
Z powodu COVID19 zmarły 23 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 33 osoby

- czytamy.

Liczba zakażonych koronawirusem 2 871 950/ 73 738 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Hospitalizowanych z powodu COVID-19 jest ponad 5,1 tys. pacjentów; ponad 73 tys. osób objętych jest kwarantanną – poinformowało Ministerstwo Zdrowia w dziennym raporcie o koronawirusie.

Liczba łóżek dla pacjentów z COVID-19 wynosi obecnie 22 690, zajętych łóżek covidowych jest 5125 – poinformował resort na Twitterze.

Liczba respiratorów dla pacjentów z COVID-19 to 2383, zajętych jest 707 urządzeń.

73205 osób objętych jest kwarantanną; liczba osób, które wyzdrowiały po chorobie wywołanej przez koronawirusa, to 2 638 222.

Źródło: niezalezna.pl

Wesprzyj niezależne media

W czasach ataków na wolność słowa i niezależność dziennikarską, Twoje wsparcie jest kluczowe. Pomóż nam zachować niezależność i kontynuować rzetelne informowanie.

* Pola wymagane