10 wtop „czystej wody”, czyli rok z nielegalną TVP » Czytaj więcej w GP!
Z OSTATNIEJ CHWILI
Rząd Izraela zatwierdził porozumienie z palestyńskim Hamasem w sprawie zawieszenia broni w Strefie Gazy oraz uwolnienia zakładników • • •

Wiara w biznesie: szansa na katolicką przedsiębiorczość?

W Polsce rośnie zainteresowanie budowaniem biznesu w oparciu o katolicki system wartości - przekonują organizatorzy Konferencji Przedsiębiorców Katolickich \"Bóg, Rodzina, Firma, Hojność\" . Wydarzenie potrwa do soboty w Poznaniu.

congerdesign

Dwudniowa konferencja odbywa się po raz trzeci. Spotykają się na niej właściciele małych i średnich przedsiębiorstw, oraz przedstawiciele organizacji działających w środowisku ludzi biznesu w Polsce i na świecie. Wydarzenie ma inspirować do wdrażania zasad wiary w firmie, społeczeństwie i w kulturze.

"Jest coraz więcej przedsiębiorców, którzy szukają odniesienia i uzasadnienia do swojego działania w tym najwyższym punkcie, jakim są: Pan Bóg, Pismo Święte i Kościół. W trakcie konferencji zainteresowani mogą się dowiedzieć, co Bóg mówi na temat prowadzenia biznesu i do jakiej działalności zachęca"

- powiedział współorganizator wydarzenia ks. Rafał Ostrowski.

Jak dodał, hierarchię wartości, która powinna być bliska każdemu przedsiębiorcy, przypomina tytuł konferencji. "Na pierwszym miejscu w jego życiu powinien być Pan Bóg, na drugim rodzina – by nie tracić relacji z najbliższymi, kiedy pochłania go praca. Później jest firma, która jest podporządkowana Bożemu Prawu i - hojność, bo przedsiębiorca musi być otwarty w swoich działaniach na innych ludzi" - powiedział.

W tym roku tematyka prelekcji i dyskusji w sposób szczególny dotykać będzie uczciwości, dylematów sumienia i walki wewnętrznej, jaką niejednokrotnie przechodzi przedsiębiorca.

"Interesuje nas zarówno uczciwość wewnętrzna, podejmowanie decyzji zgodnych z własnym sumieniem, jak i rozpatrywane w tym kontekście relacje między firmami oraz między przedsiębiorcami i innymi ludźmi"

– powiedział ks. Ostrowski.

Tematem przewodnim tegorocznej konferencji będzie też tzw. ekonomia komunii, promowana przez ogólnoświatowy Ruch Focolari. Zgodnie z założeniami tej koncepcji, przedsiębiorcy po zapewnieniu sprawiedliwej zapłaty dla siebie i pracowników, oraz po odłożeniu środków na dalszy rozwój biznesu, dzielą się z zyskiem ze wspólnotą. Takie środki są przeznaczane m.in. na pomoc potrzebującym.

Współorganizatorem konferencji jest Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców Talent w archidiecezji poznańskiej.

 



Źródło: niezalezna.pl, PAP

#przedsiębiorczość #Kościół katolicki #Poznań

redakcja