Już po raz piąty w Polsce wystartował międzynarodowy konkurs firmy Huawei „Seeds for the Future”. Jego celem jest wyłonienie najzdolniejszych studentów uczelni wyższych o profilu technicznym oraz zachęcanie ich do rozwijania wiedzy z obszaru technologii informacyjno-komunikacyjnych. Uczestnicy konkursu mają szansę na zdobycie praktycznego doświadczenia podczas dwutygodniowych warsztatów w siedzibie Huawei w Shenzhen.
Projekt prowadzony jest od 2008 roku (w Polsce od roku 2014) i obejmuje swoim zasięgiem 96 krajów, angażując 20 tys. studentów z ponad 280 uczelni świata.
- Poprzednie edycje programu „Seeds for the Future” pokazały, że w Polsce nie brakuje ambitnych i utalentowanych studentów, którzy w przyszłości będą decydować o rozwoju innowacji na całym świecie. Huawei, jako globalny lider w dostarczaniu najnowszych technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT), stara się aktywnie uczestniczyć w procesie kształcenia takich młodych talentów. Poprzez współpracę z uczelniami wyższymi, pragniemy wspierać osoby, które przyczynią się do rozwoju i popularyzacji ICT. Dzięki warsztatom w siedzibie Huawei już na starcie kariery zawodowej zdobędą one nie tylko wiedzę teoretyczną, ale także umiejętności praktyczne – mówi Marzena Śliz, Dyrektor Public Affairs w Huawei Polska.
Tegoroczną edycję swoim patronatem honorowym objęły trzy resorty: Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii. Patronem merytorycznym wydarzenia ponownie został instytut badawczy NASK.
Dla uczelni i studentów zainteresowanych udziałem w tegorocznej edycji „Seeds for the Future” Huawei wraz instytutem badawczym NASK przygotował następujące tematy:
5G – ewolucja czy rewolucja w łączności bezprzewodowej
Internet of Things – potencjał nowych urządzeń w gromadzeniu i wysyłaniu danych
Założenia i perspektywy dla Smart City
Kierunki rozwoju cloud computing
Safe City, czyli nowe granice bezpieczeństwa.
Prace konkursowe podejmujące powyższe zagadnienia należy nadsyłać do 8 kwietnia br. do koordynatora z danej uczelni. Nagrodą dla ośmiu autorów najlepszych prac jest dwutygodniowy wyjazd do Chin. Oprócz udziału w warsztatach prowadzonych przez doświadczonych ekspertów Huawei w Shenzhen, studenci będą mieli okazję poznać bliżej chińską tradycję i kulturę podczas tygodniowego pobytu w Pekinie. Dodatkowo, każdy z laureatów otrzyma smartfon marki HONOR.
Do konkursu mogą przystąpić studenci pierwszego i drugiego stopnia studiów stacjonarnych oraz niestacjonarnych, a także podyplomowych oraz doktoranckich, na kierunkach ścisłych z zakresu następujących nauk technicznych: telekomunikacja, informatyka i elektronika.
Do tegorocznej edycji konkursu zaproszono ponownie 12 uczelni wyższych:
Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie
Politechnika Gdańska
Politechnika Łódzka
Politechnika Poznańska
Politechnika Śląska
Politechnika Świętokrzyska w Kielcach
Politechnika Warszawska
Politechnika Wrocławska
Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych w Warszawie
Uniwersytet Jagielloński
Wojskowa Akademia Techniczna
Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie
Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć na stronie:
https://www.facebook.com/SeedsfortheFuturePolska/