Zamach antydemokratyczny. Ryszard Kalisz i postkomunistyczna hydra » CZYTAJ TERAZ »

Rosną wpływy do budżetu państwa z gier i hazardu

Totalizator Sportowy organizuje gry na automatach, żeby zapewnić ich bezpieczeństwo i legalność, automaty zostały nabyte w drodze wyboru najkorzystniejszej oferty, a od wejścia w życie ustawy hazardowej rosną wpływy do budżetu państwa - przekazała rzeczniczka Totalizatora Aida Bella.

1 kwietnia ub.r. weszła w życie znowelizowana ustawa o grach hazardowych, którą pod koniec ubiegłego roku podpisał prezydent Andrzej Duda (niektóre przepisy m.in. dotyczące blokowania dostępu do stron internetowych, weszły w życie 1 lipca 2017 r.). Nowela gruntownie zmieniła ustawę z 2009 roku oraz wprowadziła silną kontrolę państwa w obszarze gier na automatach. Zgodnie z ustawą automatami do gier zarządza Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, który jest spółką Skarbu Państwa.

Poseł Bartosz Józwiak (Kukiz'15) na środowej konferencji w Sejmie przekonywał, że przez złe ustawodawstwo z sektora gier hazardowych wycieka ogromna suma publicznych pieniędzy i konieczna jest nowelizacja przepisów, aby nie "wpompowywało" pieniędzy w "kiepski interes".

Rzeczniczka prasowa Totalizatora Sportowego Aida Bella przekazała, że od wejścia w życie Ustawy o grach hazardowych wpływy do budżetu z tytułu gier i wszelkiej działalności hazardowej rosną.

"Totalizator Sportowy, jako jedyna, poza kasynami gier spółka, organizuje gry na automatach, żeby zapewnić ich bezpieczeństwo i legalność. Celem tego rozwiązania jest eliminacja z rynku patologii i szarej strefy, z jaką mieliśmy do czynienia przed wejściem w życie tych przepisów"

- przekazała Bella.

Podkreśliła, że wszystkie automaty nabyte przez Totalizator Sportowy, zostały wybrane zgodnie z obowiązującą w spółce procedurą zakupową, na podstawie ofert otrzymanych od kilkunastu producentów.

"Wybrano najkorzystniejszą ofertę. Totalizator Sportowy działa w tej sprawie transparentnie, a opinia publiczna na bieżąco informowana jest o postępach prac nad wdrożeniem gier na automatach (...). Projekt jest wdrażany zgodnie z przyjętym harmonogramem i wcześniejszymi publicznymi zapowiedziami Zarządu Totalizatora Sportowego"

- zapewniła rzeczniczka Totalizatora.

W lipcu tego roku Totalizator Sportowy otworzył w Bydgoszczy pierwszy salon gier na automatach w ramach programu pilotażowego. Spółka poinformowała, że pracami na centralnym systemem zarządzania, rejestrem gracza, infrastrukturą i automatami do gry zajęły się państwowe spółki WZŁ nr 1, PWPW i Exatel. Podano też zamówiono 300 automatów marki Merkur Gaming.

 

 



Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Totalizator Sportowy

redakcja