10 wtop „czystej wody”, czyli rok z nielegalną TVP » Czytaj więcej w GP!

Dolina Krzemowa czeka na Polaków!

Jak dowiedział się portal niezalezna.pl, trwa nabór do SingularityU Poland Global Impact Challenge - jedynego konkursu w kraju, którego zwycięzcy pojadą na intensywny program inkubacyjny do Doliny Krzemowej. Co trzeba zrobić, aby spędzić 50 dni w NASA Research Park wśród futurologów i menedżerów m.in. SpaceX, IBM, Google i Boeinga? Eliza Kruczkowska z Polskiej Fundacji Rozwoju i Jowita Michalska, założycielka Fundacji Digital University tłumaczą dlaczego jest to wyjątkowa szansa dla każdego polskiego naukowca, przedsiębiorcy i wizjonera.

SpaceX-Imagery; pixabay.com / Creative Commons CC0

Ile czasu potrzeba, aby przekuć ambitny technologiczny projekt w rzeczywistość? 10 tygodni. Nie są to jednak zwykłe tygodnie, tylko intensywny program inkubacyjny kalifornijskiego think-tanku Singularity University (7 tygodni w Dolinie Krzemowej, 3 tygodnie w kraju). Trafiają na niego zwycięzcy Global Impact Challenge, międzynarodowego konkursu dla innowatorów, który w tym roku zostanie po raz pierwszy zorganizowany w Polsce.

- Global Impact Challenge to jedyna taka szansa dla pasjonatów nowych technologii w Polsce. Zazwyczaj konkursy organizowane w naszym kraju oferują głównie wsparcie pieniężne. Tymczasem, to czego polskim start-upom potrzeba najbardziej to kontakty i wiedza z najlepszych ośrodków technologicznych na świecie. Wszystko to otrzymają zwycięzcy GIC - tłumaczy Jowita Michalska, założycielka Digital University, przedstawiciela Singularity University w Polsce.

Celem konkursu jest znalezienie projektu, który choć w małym stopniu poprawi życie na naszej planecie. Poprzedni laureaci Global Impact Challenge wykorzystywali sztuczną inteligencję do przewidywania rozwoju epidemii, budowali drony do dystrybucji leków w krajach rozwijających się lub tworzyli aplikacje rozwiązującą problemy ze snem. GIC sprawnie łączy innowacje z czynieniem dobra. A przy okazji inspiruje tysiące osób do rozwoju, nauki czy poprawy swojego lokalnego otoczenia. Od 2011 roku kiedy wystartował pierwszy konkurs projekty jego uczestników pomogły milionom osób. Singularity University liczy jednak, że w ciągu dekady dzięki Global Impact Challenge zmieni na lepsze życie miliarda ludzi.

- W rozwoju chodzi o zmianę – o tworzenie nowych rozwiązań, które zmienią nasz świat na lepsze. Ten konkurs jest wyjątkowy, bo umożliwia najśmielszym innowatorom pracę nad rozwojem swojego pomysłu pod okiem futurologów wielkości Ray’a Kurzweila. Pokażcie mi naukowca, który nie chciałby pozytywnie wpłynąć na życie miliarda ludzi? Wdrażając dodatkowo swój pomysł w życie w NASA Research Park. Nie ma co czekać – warto aplikować! - tłumaczy Eliza Kruczkowska, Dyrektor Departamentu Rozwoju Innowacji PFR, sponsora GIC.

Zapisy na konkurs trwają do 26 kwietnia (sprawdź tutaj). Do udziału w projekcie zaproszeni są naukowcy, inżynierowie, programiści, deweloperzy i wszyscy, którzy mają szlachetną ideę, ale potrzebują wsparcia, aby wprowadzić ją w życie.
 
Więcej informacji na stronie Fundacji Digital University, wyłącznego przedstawiciela Singularity University w Polsce:  digitaluniversity.pl

 



Źródło: niezalezna.pl, media.digitaluniversity.pl

#nowe technologie #Dolina Krzemowa #USA #nauka #innowacje #Singularity University #SingularityU Poland Global Impact Challenge

redakcja