W Pałacu Prezydenckim odbyło się seminarium nt. pierwszych skutków społecznych programu "Rodzina 500 Plus" z udziałem prezydenta oraz minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbiety Rafalskiej. Uczestniczyli w nim również eksperci, m.in. demografowie.
Prezydent ocenił, że program 500 plus został dobrze i szybko przygotowany oraz zrealizowany. Zaznaczył, że założenia programu doskonale się sprawdziły. Gratulował minister Rafalskiej bardzo dobrego przygotowania ustawy i realizacji programu.
- powiedział."Chciałbym, żebyśmy mogli tworzyć dodatkowe, kolejne programy wspierające polskie rodziny, im się to należy. Powtarzam to jeszcze raz i zawsze to mówiłem, to nie jest żadna jałmużna, absolutnie. To żadna łaska ze strony państwa. To jest coś, co po prostu rodzinom, wychowującym dzieci, ze strony państwa zwyczajnie się należało"
Reklama
- powiedział prezydent."Jedno jest pewne, analitycy i eksperci wskazują jednoznacznie ogromny skutek w postaci zmniejszenia skrajnego ubóstwa wśród dzieci, ogromny skutek w postaci skrajnego ubóstwa rodzin. To jest to zadanie, które było stawiane przed programem 500 plus"
CAŁE WIDEO PONIŻEJ:
