premier
Polska wydaje miliardy na import energii. Premier: "Chciałbym, aby te pieniądze zostawały w kraju"
Polska wydaje 50-70 mld zł na rosyjski gaz, rosyjską i arabską ropę czy rosyjski węgiel; chciałbym, aby te pieniądze zostawały tutaj – mówił w środę na konferencji „Śląski Ład” premier Mateusz Morawiecki. Służyć temu ma transformacja systemu energetycznego i przemysłu wydobywczego.
Rosyjscy komicy wkręcili premiera Kanady! "Hallo, Greta...". "Złóż broń, ciesz się przyrodą"
Dwaj rosyjscy pranksterzy "wkręcili" premiera Kanady. Jak podał niemiecki magazyn "Der Spiegel", w rozmowie telefonicznej z Justinem Trudeau Władimir Kuzniecow i Aleksiej Stoljarow podszyli się pod Gretę Thunberg, aktywistkę ekologiczną ze Szwecji. Fałszywa Greta radziła też premierowi Kanady, by "opuścił NATO, złożył broń, zbierał kwiaty i cieszył się przyrodą". Następnie Trudeau pochwalił swoją rozmówczynię za jej "spojrzenie na świat" i "pełne emocji słowa".
Walka z pandemią trwa. Premier Morawiecki zapowiada "sto dni solidarności"
- Przed nami pewien okres, który nazywamy sto dni solidarność. To dlatego, że na końcu tego okresu jest wysoce prawdopodobne, że będzie dostępna szczepionka. Nawet jeżeli nie wszyscy ludzie od razu, czy w ogóle nie będą się chcieli zaszczepić, to duża część populacji zaszczepionej pozwoli szybciej przerwać łańcuch zakażeń - powiedział podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.