Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Świat

Zełenski odwołał ze stanowisk prokurator generalną i szefa SBU

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski odwołał z zajmowanych stanowisk prokurator generalną Ukrainy, Irynę Wenediktową oraz szefa Służby Bezpieczeństwa Ukrainy, Iwana Bakanowa.

Autor:

Stosowne dekrety zamieszczono na stronie Biura Prezydenta Ukrainy.

Wenediktowa została odwołana na mocy specustawy o stanie wojennym, Bakanow - statusu dyscyplinarnego Sił Zbrojnych Ukrainy. Ukrinform wskazuje, że artykuł statutu, na który powołano się w dekrecie mówi o "niewykonaniu (lub nienależytym wykonaniu) obowiązków służbowych, które doprowadziło do ofiar w ludziach lub innych poważnych konsekwencji lub stworzyło groźbę takich konsekwencji".

Obowiązki prokuratora generalnego ma - zgodnie z decyzją prezydenta - pełnić Ołeksij Simonenko.

Autor:

Źródło: niezalezna.pl

Wesprzyj niezależne media

W czasach ataków na wolność słowa i niezależność dziennikarską, Twoje wsparcie jest kluczowe. Pomóż nam zachować niezależność i kontynuować rzetelne informowanie.

* Pola wymagane