Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Świat

Zawalił się wieżowiec w Kwangdzu. Są ofiary śmiertelne [WIDEO]

We wtorek na placu budowlanym w południowokoreańskim mieście Kwangdzu doszło do katastrofy - częściowo zawalił się 39-piętrowy wieżowiec. Służby ratownicze podają, że zaginęło co najmniej 6 osób; ewakuowano 109 gospodarstw domowych.

Autor:

Dzo Ho-ik z miejskiej straży pożarnej powiedział, że ratownicy tymczasowo zawiesili poszukiwania zaginionych osób z obawy, że konstrukcja się zawali. Dodał, że akcja ratownicza zostanie wznowiona w środę, jeśli okaże się, że można ją bezpiecznie przeprowadzić. AP podała, że prawdopodobnie wszyscy poszukiwani pracowali na budowie.

Jak dotąd udało się uratować trzech robotników; dwóch z nich było uwięzionych w kontenerze transportowym, który utknął w gruzie po tym, jak częściowo zawaliła się zewnętrzna ściana konstrukcji. Jeden z nich odniósł lekkie obrażenia.

W wyniku wypadku zostało zniszczonych co najmniej 10 samochodów zaparkowanych w pobliżu; służby ratownicze ewakuowały 109 gospodarstw domowych oraz ok. 90 sklepów w okolicy.

Przyczyny katastrofy nie są na razie znane.

Według lokalnych urzędników na placu budowy pracowały 394 osoby.

 

Autor:

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Wesprzyj niezależne media

Ten materiał powstał dzięki wsparciu Czytelników. Pomóż nam pisać dalej