Blisko połowa amerykańskich wyborców uważa, że Joe Biden nie jest wystarczająco sprawny umysłowo, by sprawować urząd prezydenta USA. Pytanie w tej sprawie Biden usłyszał podczas ostatniego, blisko 2-godzinnego maratonu z dziennikarzami. Odpowiedź ma wielki potencjał… memogenny.
„48 proc. amerykańskich wyborców uważa, że Joe Biden nie jest wystarczająco sprawny umysłowo, by sprawować urząd prezydenta USA, przeciwnego zdania jest 46 proc. Tylko 40 proc. badanych uważa, że prezydent cieszy się dobrym zdrowiem”
- sondaż z takimi wynikami opublikował portal Politico w listopadzie ub.r.
Z badania wynikało też, że 57 proc. uważa, że Biden nie komunikuje się w jasny sposób, zaś 60 proc., że nie jest energiczny; pracę prezydenta dobrze ocenia 44 proc., a źle - 53 proc.”.
Wątpliwości co do stanu zdrowia prezydenta Stanów Zjednoczonych i jego zdolności poznawczych wynikają w dużej mierze z zachowań, jakie zdołały zerejestrować kamery przez rok prezydentury Bidena. Co istotne - najstarszego prezydenta USA, który skończył już 79 lat.
W środę prezydent Biden wystąpił na pierwszej od miesięcy konferencji prasowej z udziałem dziennikarzy w Białym Domu. W blisko 2-godzinnym maratonie pytań, znalazło się takie:
„dlaczego tak duża część Amerykanów wyraża wątpliwości do pańskich zdolności poznawczych?”.
Biden - nieco rozbrajająco - odparł: „nie mam pojęcia”.
REPORTER: "Why do you suppose such large segments of the American electorate have come to harbor such profound concerns about your cognitive fitness?"
— Breaking911 (@Breaking911) January 19, 2022
BIDEN: "I have no idea." pic.twitter.com/lcVi73WUSw
Wielokrotnie pokazywaliśmy nagrania, ukazujące nietypowe zachowania prezydenta Bidena. Tak było np. podczas spotkania z premierem Izraela, podczas szczytu COP26 czy w trakcie wystąpienia w CNN. Fragmenty poniżej:
He's not dead, he's resting. ? pic.twitter.com/PjhyiUzP7E
— The Mossad: The Social Media Account (@TheMossadIL) August 28, 2021
Biden appears to fall asleep during COP26 opening speeches pic.twitter.com/az8NZTWanI
— Zach Purser Brown (@zachjourno) November 1, 2021
What is Biden doing? pic.twitter.com/poBaKErVp5
— Cernovich (@Cernovich) October 22, 2021