Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Waszczykowski dla niezalezna.pl: Pakt migracyjny oznacza koniec europejskiej cywilizacji

Zdaniem europosła PiS Witolda Waszczykowskiego pakt migracyjny w ciągu dekady doprowadzi do drastycznych zmian społecznych, etnicznych i kulturowych w Europie. - To będzie koniec europejskiej cywilizacji opartej na greckiej filozofii, prawie rzymskim i chrześcijaństwie – ostrzega Waszczykowski. - Nie wierzyłem mu, jak mówił, że paliwo będzie po 5,19 zł, tak samo nie ufam, kiedy mówi, że imigrantów w Polsce nie będzie. Ostrzegaliśmy przed tym i Tuskiem, niestety stało się najgorsze - mówi z kolei Dominik Tarczyński, odnosząc się do słów Donalda Tuska w sprawie sprzeciwu wobec mechanizmu relokacji.

Parlament Europejski
Filip Błażejowski - Gazeta Polska

Przegłosowany w Parlamencie Europejskim w środę pakt migracyjny przyznał instytucjom unijnym prawo do przesiedlenia do dowolnego kraju UE dowolnej liczby nielegalnych imigrantów i nakładania milionowych kar wobec odmowy. 


Donald Tusk powiedział na konferencji prasowej w Sejmie, że mimo decyzji PE, Polska nie zgodzi się na mechanizm relokacji. Należy zauważyć, że ostatecznie głosowanie w Radzie UE, 29 kwietnia, przeprowadzone zostanie jednak większością kwalifikowaną i zasada weta nie będzie miała wówczas zastosowania. 

Jak zauważa europoseł PiS, Dominik Tarczyński Donald Tusk chce wprowadzić w błąd i oszukać społeczeństwo polskie. 

Nie wierzyłem mu, jak mówił, że paliwo będzie po 5,19 zł, tak samo nie ufam, kiedy mówi, że imigrantów w Polsce nie będzie. Ostrzegaliśmy przed tym i Tuskiem, niestety stało się najgorsze. Co innego mówi Tusk w Polsce, a co innego robią politycy koalicji 13 grudnia w Brukseli. Obecnie nie ma się jak przed tymi rozwiązaniami bronić  - zauważa europoseł Tarczyński.

 

Jak zauważa Dominik Tarczyński, pakt migracyjny oznacza katastrofę dla Polski i Europy. Będziemy się mierzyć z niekontrolowanym napływem imigrantów. Jest to problem, z którym obecnie nie mogą sobie poradzić takie kraje jak Włochy, Francja, Niemcy, Szwecję.

Problem nielegalnej migracji w Europie Południowej i Zachodniej jest coraz większy, ci, którzy ten problem rozpoczęli, już sobie z nim nie radzą. Muszą go scedować na innych. Chcieli to zrobić jak najszybciej, przed końcem kadencji Parlamentu Europejskiego. Wiadomo, że następny Parlament Europejski będzie bardziej konserwatywny i nie zgodziłby się na to. Wykorzystali moment i podczas jednego z ostatnich posiedzeń przepchnęli te rozwiązania

– mówi europoseł PiS.

Zdaniem Witolda Waszczykowskiego, pakt migracyjny w ciągu dekady doprowadzi do drastycznych zmian społecznych, etnicznych i kulturowych w Europie.

Będzie to koniec europejskiej cywilizacji opartej na greckiej filozofii, prawie rzymskim i chrześcijaństwie 

– mówi Waszczykowski.

Zdaniem europosła PiS Dominika Tarczyńskiego, wszystko zależy od czerwcowych wyborów do Parlamentu Europejskiego, a także wyboru nowej Komisji Europejskiej. 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Parlament Europejski #UE #pakt migracyjny #Donald Tusk #nielegalna migracja #Dominik Tarczyński #Witold Waszczykowski

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Paweł Kryszczak
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo